خانه » سینما و فیلم » تئاتر » روز جهاني تئاتر 23 فروردين ماه برپا مي‌شود

روز جهاني تئاتر 23 فروردين ماه برپا مي‌شود

مدير مركز ملي اسيتج از برگزاري مراسم روز جهاني تئاتر در روز 23 فروردين 91 خبر داد. صديقه(شيرين) حسن‌زاده به خبرنگار بخش تئاتر خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، گفت: هر سال به ...

مدير مركز ملي اسيتج از برگزاري مراسم روز جهاني تئاتر در روز 23 فروردين 91 خبر داد.

صديقه(شيرين) حسن‌زاده به خبرنگار بخش تئاتر خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، گفت: هر سال به مناسبت روز جهاني تئاتر همه ارگان‌ها و سازمان‌هاي بين‌المللي در تلاش هستند در گراميداشت اين روز، حركتي در سطح ملي و بين‌المللي داشته باشند.

وي ادامه داد: در همين راستا مركز ملي اسيتيج ايران براساس اهداف و سياست‌هاي مركز جهاني اسيتج و همسو با ديگر مراكز اسيتج در سراسر جهان برنامه‌اي را تدارك ديده كه روز 23 فروردين ماه برگزار مي‌شود.

به گفته‌ي وي؛ برگزاري سمينار علمي پژوهشي تئاتر كودك و نوجوان با حضور پژوهشگران مطرح تئاتر كشور و با دبيري علمي قطب الدين صادقي يكي از بخش‌هاي اين برنامه است.همچنين در اين برنامه از سازمان‌ها و نهادهاي فعال در حوزه تئاتر كودك دعوت شده تا با حضور در اين مراسم با يكديگر بحث و گفت‌وگو داشته باشند.

رونمايي از سايت و تنديس مركز ملي اسيتج ديگر برنامه‌اي است كه در اين مراسم برگزار مي‌شود.

حسن‌زاده در اين باره توضيح داد: قرار است اين تنديس با برد ملي و بين‌المللي طراحي شود و در تمام جشنواره‌هاي داخلي و خارجي مورد استفاده قرار بگيرد.

وي همچنين از برنامه‌ي گفتمان ميان گروه‌ها و سازمان‌هاي مرتبط با تئاتر كودك و نوجوان خبر داد و افزود: تلاش ما اين است با برگزاري تالار گفتمان، امكان گفت‌وگو ميان هر دو طرف را فراهم كنيم؛ زيرا در گام نخست گروه‌ها بايد خود را به متوليان فرهنگي معرفي كنند تا پس از آن امكان فعاليت‌هاي مشترك فراهم شود.

حسن‌زاده اضافه كرد:‌ در كنار اين برنامه‌ها چهار كارگاه آموزشي با حضور گروه‌ها و اساتيد آكادمي برگزار خواهد شد، ضمن اينكه چند نشست در حوزه تئاتر محيطي و تئاتر خياباني داريم.

مدير مركز ملي اسيتج از انتشار مقالات ارائه شده در اين برنامه توسط كانون پرورش فكري خبر داد و گفت: تمام مقالات در قالب يك كتاب و بعد از برگزاري برنامه منتشر خواهد شد.

وي اضافه كرد: در اين برنامه پيام دبير كل جهاني اسيتج و همين طور پيام بنده به عنوان نماينده اسيتج ايران ارائه مي‌شود ضمن اينكه يك پيشكسوت تئاتر كودك و نوجوان پيام ديگري را ارائه خواهد كرد.

به گزارش ايسنا، اين برنامه با شعار «نگاهي به تئاتر كودك و نوجوان امروز» در كانون پرورش فكري كودكان ونوجوانان برگزار مي‌شود و گروه‌هاي فعال در اين حوزه در غرفه‌هايي كه در كانون طراحي شده مستقر مي‌شوند و به معرفي فعاليت‌هاي خود مي‌پردازند.

سه شنبه ۲۳ اسفند ۱۳۹۰
بازدیدها 1,125
دیدگاه ها . نظر
کد خبر 1524

Comments are closed.


عضویت در خبرنامهء خبر شهری