خانه » بین المللی » گزارش تصویری از 27 کشته درتیراندازی دبستانی درآمریکا / واکنش اوباما و ایران

گزارش تصویری از 27 کشته درتیراندازی دبستانی درآمریکا / واکنش اوباما و ایران

بی بی سی نوشت: صبح جمعه ۱۴ دسامبر، در مدرسه ساندی هوک در شهر نیوتاون در ایالت کانتیکت آمریکا تیراندازی صورت گرفته و گزارش های رسانه های آمریکا حاکی از ...

بی بی سی نوشت: صبح جمعه ۱۴ دسامبر، در مدرسه ساندی هوک در شهر نیوتاون در ایالت کانتیکت آمریکا تیراندازی صورت گرفته و گزارش های رسانه های آمریکا حاکی از کشته شدن ۲۷ نفر از جمله دست کم ۱۸ کودک است. در این حادثه فرد تیرانداز، کشته شده و دو سلاح او در اختیار پلیس قرار گرفته است.

مارک باوتون، شهردار نیوتاون، به سی ان ان گفته است که سه نفری که به بیمارستان منتقل شده اند، در “وضعیت بسیار جدی” قرار دارند. در پی دریافت این گزارش ها، پلیس دانش آموزان این مدرسه را از مدرسه خارج و محوطه را تخلیه کرده است.

مقام های محلی می گویند که به عنوان یک اقدام احتیاطی، مدرسه ها در سراسر منطقه تعطیل شده است و فرماندار ایالت کانتیکت راهی منطقه شده و در حال ملاقات با خانواده قربانیان است.

در کنفرانس مطبوعاتی پلیس که دقایقی پیش برگزار شد، پلیس اعلام کرد که فرد تیرانداز درون مدرسه کشته شده است ولی از ارائه آمار دقیق کشته شدگان و زخمی ها خودداری کرد. قرار است به زودی کنفرانس دیگری برگزار شود.

نیروهای پلیس مدت کوتاهی پس از ساعت ۹ و ۴۰ دقیقه صبح به وقت محلی (۱۴ و ۴۰ به وقت گرینویچ) سر رسیدند، و جست و جو در منطقه همچنان ادامه دارد. گزارش تاییدنشده یک روزنامه محلی، از وجود دو تیرانداز حکایت دارد.

پلیس صبح جمعه گزارشی دریافت کرد از یک فرد مسلح که به دفتر اصلی مدرسه وارد شده بود. بر اساس گزارش روزنامه کورانت، یک نفر “گلوله های زیادی” خورده است.

یک شاهد عینی به سی ان ان گفته است که از راهروی مدرسه صدای تیراندازی شنیده است. او گفت “باید صدبار تیر شلیک شده باشد.”

رسانه های محلی گزارش کرده اند که آتش نشان ها به کودکان گفته اند که چشم ها را ببندند و از کنار دفتر مدرسه بدوند و از مدرسه خارج شوند.

منابع دیگر می گویند که تعدادی از تیرها به داخل یک کلاس درس شلیک شده است. اکنون با وجود اینکه کودکان از این مدرسه خارج شده اند، تصاویر هوایی همچنان از حضور چندین ماشین پلیس و اورژانس در منطقه حاکی است.

بر اساس گزارش ها چندتن از والدین در مدرسه حضور دارند و در انتظار اطلاعات بیشتر به سر می برند.

این مدرسه دولتی بیش از ۶۰۰ دانش آموز دارد، دانش آموزان ۵ تا ۱۰ ساله که از دوره آمادگی تا کلاس چهارم دبستان تحصیل می کنند.

بیمارستان دنبری در منطقه، در وبسایت خود نوشته است که از “وضعیت” مدرسه آگاهی دارد.

بیمارستان در بیانیه ای نوشته است: “لطفا مطلع باشید که ما در حال حاضر در حال جمع آوری اطلاعات هستیم و در اسرع وقت، اطلاعات دقیق را در اختیار شما قرار خواهیم داد.”

اوباما: اقدامی بنیادین برای پایان به تراژدی سلسله تیراندازی انجام می دهم
به دنبال تیراندازی مرگبار در مدرسه ابتدایی نیوتان که آمریکا را تکان داد، باراک اوباما رییس جمهور این کشورعصر جمعه به وقت محلی با چشمانی گریان بر صفحه تلویزیون ظاهر شد و قول داد که اقدامی بنیادین برای پایان دادن به تراژدی سلسله تیراندازی های مرگبار آمریکا انجام دهد.

 

به گزارش ایرنا باراک اوباما در سخنانی کوتاه و بسیار احساسی با اشاره به رخداد مکرر تیراندازی های مرگبار در امریکا گفت: قلب من شکسته است، رخدادهای مشابه بسیاری در سال های گذشته داشته ایم و من از تکرار این سناریوهای مکرر بسیار متاثرهستم.

 

رییس جمهور آمریکا تاکید کرد اکثر کشته شدگان کودک بودند.

 

اوباما که مرتب اشک هایش را از گوشه چشمانش پاک می کرد به حوادث مرگبار تیراندازی اخیر در امریکا اشاره کرد و گفت: زمان آن رسیده که کاری جدی در این زمینه انجام دهیم. این مساله باید به دور از مسایل سیاسی حل و فصل شود و من به عنوان رییس جمهور همه تلاشم را در این زمینه به کار خواهم برد.

واکنش ایران به تیراندازی مرگبار در آمریکا
سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان کشته شدن تعدادی از دانش آموزان آمریکایی در اقدامی خشونت بار توسط فردی مسلح را تسلیت گفت و از چنین حادثه ای ابراز تأسف کرد.

به گزارش مهر، رامین مهمانپرست با ابراز همدردی با خانواده قربانیان این اتفاق حزن انگیز، جامعه آمریکا را برای مشارکت در نهضت مقابله با جنگ افروزی و کشتار انسانهای بیگناه که در نقاط مختلف جهان بدست افراد مسلح و در حوادث تروریستی و جنون آمیز اتفاق می افتد فرا خواند.

سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان با محکوم کردن قتل انسانهای بیگناه و تروریسم در هر شکل آن اعم از دولتی و غیر دولتی اظهار داشت: کودکان و نوجوانان قربانی اقدامات مسلحانه در غزه یا آمریکا، افغانستان یا پاکستان، عراق یا سوریه از نظر انسانی تفاوتی با یکدیگر نداشته و باید همه تلاش نمایند تا صلح و امنیت و آرامش برای همه مردم جهان فراهم شود.

شنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۱
بازدیدها 1,932
دیدگاه ها . نظر
کد خبر 15160

Comments are closed.


عضویت در خبرنامهء خبر شهری