خانه » شهر من » اجتماعی » آتش سوزی ساختمان مسکونی 5 طبقه در خیابان اسکندری

آتش سوزی ساختمان مسکونی 5 طبقه در خیابان اسکندری

سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران از وقوع آتش سوزی در یک ساختمان مسکونی پنج طبقه در خیابان اسکندری خبر داد. سید جلال ملکی در گفت‌وگو با خبرنگار ...

سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران از وقوع آتش سوزی در یک ساختمان مسکونی پنج طبقه در خیابان اسکندری خبر داد.

سید جلال ملکی در گفت‌وگو با خبرنگار حوادث خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)،‌ در این باره گفت در ساعت 23:21 شب گذشته ستاد فرماندهی از طریق سامانه 125 در جریان یک مورد حادثه آتش سوزی در یک ساختمان مسکونی قرار گرفت و در پی آن آتش نشانان دو ایستگاه 5 و 52 را به همراه گروه نجات یک و تجهیزات تنفسی به محل حادثه که یک ساختمان پنج طبقه ده واحدی در خیابان جمهوری، خیابان اسکندری بود، اعزام کرد.

ملکی ادامه داد:‌آتش‌نشانان پس از حضور در محل متوجه شدند که یک واحد مسکونی حدود 40 متری در زیرزمین این ساختمان دچار آتش سوزی شده و دود ناشی از آن به سایر طبقات نیز سرایت کرده است.

سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران با بیان اینکه امکان سرایت آتش به طبقات فوقانی نیز وجود داشت، گفت: آتش‌نشانان با تقسیم شدن به دو گروه به طور همزمان عملیات نجات و اطفای حریق را آغاز کردند.

ملکی افزود: سرانجام گروه نجات اقدام به خارج کردن شش تن از شهروندان که در این حادثه در طبقات بالایی ساختمان محبوس شده بودند کرده و آنان را به فضای باز انتقال دادند. همچنین گروه دیگر با استفاده از تجهیزات موجود آتش در واحد مسکونی را به طور کامل اطفاء و از سرایت آن به اماکن مجاور جلوگیری کردند.

وی با بیان اینکه در جریان این حادثه یکی از آتش نشانان نیز مصدوم شد، اظهار کرد: علت این حادثه هم اکنون از سوی کارشناسان آتش نشانی تحت بررسی است.

به گفته ملکی آتش‌نشانان در ساعت 23 دقیقه بامداد امروز به عملیات خود خاتمه داند.

سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران همچنین از وقوع تصادف خونین دو دستگاه سواری پراید در جاده خاواران خبر داد و گفت:‌ وقوع این حادثه در ساعت 20:23 شب گذشته به 125 اطلاع داده شد و به دنبال آن ایستگاه 66 به محل حادثه اعزام شد.

وی ادامه داد: پس از حضور آتش نشانان در محل مشخص شد که دو دستگاه سواری پراید که یکی از آنان یک سرنشین و دیگری دارای پنج سرنشین بود به شدت به یکدیگر برخورد کردند و تعدادی از انان در کابین خودرو پراید محبوس شده‌اند.

وی اضافه کرد: آتش نشان از نشت بنزین جلوگیری کرده و پس از قطع برق خودروها افراد محبوس را از کابین خارج کرده و هر شش مصدوم به عوامل اورژانس مستقر در محل تحویل داده شدند.

انتهای پیام

جمعه ۲۴ آذر ۱۳۹۱
بازدیدها 1,189
دیدگاه ها . نظر
کد خبر 15079
برچسب:


Comments are closed.


عضویت در خبرنامهء خبر شهری