خانه » شهر من » اجتماعی » رییس کمیسیون عمران مجلس: اگر خودروساز نمی‌تواند خودروی ایمن تولید کنند، کنار برود

رییس کمیسیون عمران مجلس: اگر خودروساز نمی‌تواند خودروی ایمن تولید کنند، کنار برود

...


رییس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ما نمی‌توانیم با جان مردم بازی کنیم، گفت: نباید خودروهای ناایمن وارد چرخه ترافیکی کشور شوند.

به گزارش خبرنگار «شهری» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، سردار دکتر اسکندر مومنی، رییس پلیس راهور ناجا در حاشیه دیدار اعضای کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی از مرکز فرماندهی و کنترل ترافیک پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا در پاسخ به این سوال که گاها دیده شده است که برخی خودروسازان به بهانه تحریم از انجام وظایف خود و ارتقای استانداردهای خودروها سر باز می‌زنند و در این زمینه به پلیس انتقاد می‌کنند، گفت: پلیس به توان خودروسازان آگاه است و بیش از ظرفیت خودروسازان و خارج از قانون از آنان چیزی طلب نمی‌کند.

وی با بیان اینکه در موضوع نصب کیسه هوا در خودروها رسما اعلام کردند که امکان نصب کیسه هوا بنا به دلایلی وجود ندارد گفت: پلیس متولی تشخیص و تعیین مصلحت نیست چرا که قانونگذار برای ما حدود را تعیین کرده و ما ملزم به اجرای آن هستیم.

مومنی با بیان اینکه بسیاری از دلایل خودروسازان منطقی نیست، گفت: با اینکه شاهد توسعه در برخی از مولفه‌ها بوده‌ایم اما در ایمنی خودروها گلایه داریم چرا که پیشرفت‌های کمی با فشار و اجبار پلیس صورت گرفته است.

آقایی، رییس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی نیز در پاسخ به این سوال ایسنا عنوان کرد که ما نمی‌توانیم با جان مردم بازی کنیم و جای سوال است که چرا باید خودروهای غیراستاندارد به بهانه تحریم وارد چرخه ترافیکی کشور شوند.

وی با بیان اینکه اگر خودروسازان نمی‌توانند ایمنی را رعایت کنند کنار بروند گفت: شدت عمل پلیس باید در این زمینه افزایش یابد.

وی به حادثه واژگونی خودروی وزیر راه و بنیاد مسکن و همچنین سانحه رانندگی نماینده مردم ورزقان اشاره کرد و گفت: چرا باید رعایت حال تولیدکنندگانی را کنیم که در زمینه حفظ جان مردم خود را مسوول نمی‌دانند؟

وی با بیان اینکه معتقد هستم نباید این خودروها وارد چرخه ترافیکی کشور شوند، گفت: اگر خودروساز نمی‌تواند خودروی ایمن تولید کنند، کنار برود.

آقایی در ادامه با انتقاد به متمرکز شدن تولید، صادرات، واردات و استانداردسازی خودروها در یک وزارتخانه گفت: همه این امتیازها نباید در یک وزارتخانه متمرکز شود چرا که ممکن است آسیب‌هایی را ایجاد کند و ما موافق این امر نیستیم.

انتهای پیام

سه شنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۱
بازدیدها 1,379
دیدگاه ها . نظر
کد خبر 14993
برچسب:


Comments are closed.


عضویت در خبرنامهء خبر شهری