خانه » شهر من » اجتماعی » معاون منابع طبیعی کشور خبر داد: پیش‌بینی 2500 میلیارد ریال برای پیشگیری از خشک شدن جنگل‌ها

معاون منابع طبیعی کشور خبر داد: پیش‌بینی 2500 میلیارد ریال برای پیشگیری از خشک شدن جنگل‌ها

معاون منابع طبیعی و آبخیزداری کشور گفت: برای پیشگیری از خشکیدگی جنگل‌ها 2500 میلیارد ریال پیش بینی شده است که در صورت تخیص در اختیار استان ها گذاشته خواهد شد. به ...

معاون منابع طبیعی و آبخیزداری کشور گفت: برای پیشگیری از خشکیدگی جنگل‌ها 2500 میلیارد ریال پیش بینی شده است که در صورت تخیص در اختیار استان ها گذاشته خواهد شد.

به گزارش سرویس «محیط زیست» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) دکتر منتظری، معاون مناطق مرطوب و نیمه مرطوب سازمان جنگلها، در حاشیه بازدید کارشناسان فائو از طرح خشکیدگی و احیای جنگل‌های استان ایلام، هدف از سفر کارشناس فائو به استان ایلام را ارزیابی جنگل های استان عنوان و اظهار کرد: جنگل های زاگرس تأمین کننده 40 درصد آب کشور هستند و ما در زاگرس به دنبال اقدامات حفاظتی و در واقع تأمین آب کشور هستیم.

وی با بیان اینکه چند سالی است که یک بیماری با عنوان بیماری زغالی بلوط در 5 استان کشور مشاهده شده است تصریح کرد: که در این راستا سعی شده است با استفاده از توان مؤسسات تحقیقاتی، مراکز دانشگاهی و بخش های اجرایی اقدامات پیشگیرانه و درمانی انجام گیرد و در همین ارتباط از توان کشورهای پیشرو استفاده می کنیم.

وی افزود: این بیماری تقریباً قدمتی 110 ساله در دنیا دارد و عمدتاً کشورهای نیمکره شمالی و هم چنین کشورهای حاشیه مدیترانه این مشکل را داشته و دارند.

معاون مناطق مرطوب و نیمه مرطوب سازمان جنگلها افزود: در این خصوص از تجارب و علومی که در کشورها مورد استفاده قرار گرفته بهره گرفته ایم و با توجه به تجاربی که در کشور وجود دارد تلفیقی از آنها را به صورت یک دستورالعمل اجرایی و در حال اجرا داریم.

منتظری در خصوص اعتبارات پیش بینی شده برای کنترل و پیشگیری از خشکیدگی جنگل ها گفت: اعتباری معادل 2500 میلیارد ریال پیش بینی شده است که در صورت تخصیص در اختیار استان های مربوطه قرار خواهد گرفت.

وی ادامه داد: کشورهایی که عضو سازمان خوارو بار جهانی هستند می توانند کمک مؤثری را در این زمینه انجام دهند.

انتهای پیام

دوشنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۱
بازدیدها 1,193
دیدگاه ها . نظر
کد خبر 14947
برچسب:


Comments are closed.


عضویت در خبرنامهء خبر شهری