خانه » شهر من » اجتماعی » دفترچه‌های تامین اجتماعی «نشانه‌دار» می‌شوند/درآمد ماهانه پزشکان خانواده شهری مشخص شد

دفترچه‌های تامین اجتماعی «نشانه‌دار» می‌شوند/درآمد ماهانه پزشکان خانواده شهری مشخص شد

...


معاون رفاه اجتماعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: در فرآیند یکسان‌سازی دفترچه‌های درمانی و خرید یکپارچه راهبردی خدمات حوزه سلامت، دفترچه‌های تامین اجتماعی «نشانه‌دار» می‌شوند و بدین‌ترتیب می‌توانند از مراکز ملکی تامین اجتماعی استفاده کنند.

به گزارش خبرنگار «اجتماعی» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، سید عبدالله عمادی در حاشیه نخستین کنگره «فضای مجازی و آسیب‌های اجتماعی نوپدید» در پاسخ به سوال ایسنا، گفت: لایحه اصلاح و بازنگری قانون تامین اجتماعی به وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی ارسال شده است و هنوز به هیات دولت نرفته است.

وی افزود: در حال بررسی و مطالعه این قانون هستیم و در این زمینه نظر تمام ارکان تامین اجتماعی از جمله هیات امنا اخذ می‌شود.

معاون رفاه اجتماعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در ادامه در زمینه ابلاغ اعتبارات برنامه پزشک خانواده، عنوان کرد: هنوز هیچ اعتباری از سوی معاونت برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی ریاست جمهوری در اختیار بیمه‌ها قرار داده نشده است، این در حالی است که متقاضی دریافت 1000 میلیارد تومان برای اجرای برنامه پزشک خانواده در سراسر کشور بودیم.

عمادی افزود: از آنجایی که پزشک خانواده نسخه شفابخش نظام درمان کشور است، سازمان‌های بیمه‌گر از محل اعتبارات داخلی خود برای اجرای این طرح در استان‌های مجری، هزینه می‌کنند.

وی همچنین از اجرای برنامه پزشک خانواده در آینده نزدیک در شهرستان‌های اسلامشهر و شهرری خبر داد.

به گفته معاون رفاه اجتماعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، در حال حاضر بیمه‌ها برای هر مراجع، 2100 تومان به پزشکان خانواده پرداخت می‌کنند و از آنجایی که هر پزشک 2500 بیمار را تحت پوشش خود دارد، ماهانه پنج تا شش میلیون تومان درآمد کسب خواهند کرد که در شهرهای کوچک درآمد خوبی برای پزشکان است.

عمادی همچنین از اختصاص اعتبارات طرح پزشک خانواده در قانون بودجه سال 92 از سوی دولت خبر داد.

سرپرست سازمان بیمه سلامت در پاسخ به ایسنا در زمینه نخستین سازمان‌های بیمه‌گری که با سازمان بیمه سلامت ادغام می‌شوند، گفت: جلسات مختلفی را با سازمان‌های بیمه‌گر شرکت نفت، صدا و سیما، صندوق بانک‌ها، سازمان‌های هواپیمایی و آینده‌سازان خواهیم داشت.

وی در ادامه از انجام فرآیند خرید راهبردی به عنوان نخستین اولویت سازمان بیمه سلامت ظرف یک سال آینده خبر داد.

معاون رفاه اجتماعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی همچنین گفت که بر اساس قانون تا 15 اسفند ماه می‌تواند سرپرست سازمان بیمه سلامت باشد و همچنین در زمینه مطرح شدن نام صدر رییس سازمان نظام پزشکی به عنوان رییس احتمالی سازمان بیمه سلامت چیزی نشنیده‌ است.

انتهای پیام

یکشنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۱
بازدیدها 1,544
دیدگاه ها . نظر
کد خبر 14891
برچسب:


Comments are closed.


عضویت در خبرنامهء خبر شهری