خانه » فرهنگ و ادب » کتاب » حذفیات ارشاد برایم عزیز شد و رمان را اینترنتی منتشر کردم

حذفیات ارشاد برایم عزیز شد و رمان را اینترنتی منتشر کردم

تازه‌ترین رمان «محمد حسن شهسواری» با عنوان «میم عزیز» با وجود داشتن مجوز نشر توسط وی در فضای اینترنت منتشر شد و به گفته او تا کنون 15 هزار مرتبه ...

تازه‌ترین رمان «محمد حسن شهسواری» با عنوان «میم عزیز» با وجود داشتن مجوز نشر توسط وی در فضای اینترنت منتشر شد و به گفته او تا کنون 15 هزار مرتبه دانلود شده است.

محمد‌حسن شهسواری در گفتگو با مهر درباره رمان تازه خود که با عنوان «میم عزیز» و در فضای اینترنت منتشر شده است اظهار کرد: آنهایی که من را می‌شناسند می‌دانند که اهل پنهان‌کاری نیستم. کتاب من از اداره کتاب مجوز نشر گرفته بود. یعنی از 38 مورد اصلاحی کتاب، 35مورد را اصلاح کردم و سه مورد را هم ارشاد چشم‌پوشی کرد و اعلام شد که مجوز کتاب صادر می‌شود. اما حس کردم به نوعی در حال برنامه‌ریزی شدن هستم و این حس خیلی بدی بود. با وجود اینکه میم عزیز نسبت به رمان‌های قبلی خودم با برخورد بهتری همراه شده بود و در نهایت شش، هفت درصد از آن برای دریافت مجوزحذف شده بود، اما ناگهان این شش هفت درصد برایم عزیز شد و این یکی از دلایلی بود که تصمیم به انتشار آن به صورت غیرچاپی گرفتم.

شهسواری همچنین تعهد خود به ناشراین کتاب و مشکلات پیش روی آن را دلیل دیگر این اقدام خودش معرفی کرد و گفت: در کنار همه این موارد به این فکر کردم که شاید با این کار چند نویسنده جوانی که در آینده می‌خواهند رمان بنویسند، متوجه شوند که در موقع نوشتن نباید به فکر مجوز نشر باشند در واقع برایشان باید تنها نوشتن ملاک و مساله باشد و نه چیز دیگری.

نویسنده رمان«شب ممکن»ادامه داد: آماده شدن این کتاب برای من همانند سایر کتاب‌هایم زمان برد. همه مراحل ویرایش و حروفچینی و صفحه‌آرایی آن با دقت و وسواس انجام شد و در نهایت هم در فضای وب منتشرش کردم. شهسواری با اشاره به 15 هزار دانلود از کتاب خود در مدت زمان شروع ارائه اینترنتی آن تاکنون گفت: البته می‌دانم که همه این دانلود‌ها منجر به خوانده شدن کتاب نمی‌شود. ولی در میان این افراد حتی بوده‌اند افرادی که برای دانلود این کتاب، هزینه کرده‌اند. یعنی مبلغ خرید کتاب را پرداخت کرده‌اند و شاید بتوان گفت که اینها خواننده واقعی این اثر هستند.

این نویسنده افزود: از انتشار این کتاب هرگز به دنبال نفع مادی نیستم.. همه کارهای یک نویسنده به خاطر مبلغ قرارداد نگارش یک اثر نیست هر چند که کارهایی هم می‌نویسد که برای آن مبلغ مناسبی هم ممکن است دریافت کند. اما طبیعی است که هر کاری اقتضاء خودش را دارد.

شهسواری در ادامه از تالیف رمان تازه‌ای از خود نیز خبر داد و گفت: کار جدید من یک رمان در گونه علمی تخیلی برای بزرگسالان است. شاید برخی بگویند که این نوع رمان را چرا انتخاب کرده‌ام. واقعیت موضوع به سلیقه افراد بر می‌گردد و اینکه من فکر می‌کنم می‌توانم چنین اثری خلق کنم کما اینکه اطلاعاتی هم در این زمنیه به واسطه تحصیلاتم دارم.

شنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۱
بازدیدها 1,450
دیدگاه ها . نظر
کد خبر 14805
برچسب:


Comments are closed.


عضویت در خبرنامهء خبر شهری