خانه » شهر من » اجتماعی » اجرای طرح «مطلع مهر» ویژه زوجین جوان استان همدان

اجرای طرح «مطلع مهر» ویژه زوجین جوان استان همدان

...


مدیرکل امور زنان و خانواده استانداری همدان از اجرای طرح «مطلع مهر» برای آموزش زوجینی که یک تا 5 سال از زندگی مشترکشان می‌گذرد در استان خبر داد.

به گزارش خبرنگار «زنان» خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) – منطقه همدان، پروانه رضاقلی زاده در کارگروه زنان و خانواده شهرستان ملایر، اظهار کرد: طرح مطلع مهر در مرحله نخست مربوط به آموزش زوجین در ادارات و دستگاه‌های دولتی است به گونه‌ای که در صورت اشتغال یکی از زوجین، هر دو مورد آموزش قرار می گیرند.

وی خاطرنشان کرد: این طرح دارای 24 ساعت آموزشی برای زوجین و در نهایت ارایه گواهی نامه ضمن خدمت برای آنان خواهد بود.

رضاقلی زاده افزود: پس از انجام مرحله نخست، در مرحله بعد سایر اقشار جامعه زیر پوشش این طرح قرار می گیرند.

وی تصریح کرد: در راستای اجرای طرح «مطلع مهر» در استان همدان هم اکنون تربیت مربیان در سه گروه پزشکان، اساتید حوزه علمیه و اساتید روانشناسی در حال انجام است و پس از پایان این دوره، آموزش زوجین آغاز می شود.

مدیرکل امور زنان و خانواده استانداری همدان همچنین به اجرای موفق طرح رحمت در سطح استان اشاره و اظهارکرد: ششمین مرحله طرح رحمت برای آموزش زنان خانه دار در سال آینده اجرا خواهد شد.

وی ادامه داد: در پنج مرحله از انجام این طرح، بیش از 30 هزار نفر از زنان خانه دار در سطح استان زیر پوشش طرح قرار گرفتند.

رضاقلی زاده در ادامه یکی از اهداف کارگروه زنان و خانواده را بررسی مسایل و مشکلات زنان، دختران و خانواده‌ها در سطح جامعه عنوان کرد.

وی یادآور شد: در این کارگروه راهکارهای ممکن برای حل اینگونه مشکلات و مسایل ارایه و از ظرفیت‌های ادارات و دستگاه‌های اجرایی شهرستان برای پیشبرد در امور خانواده استفاده خواهد شد.

مدیرکل امور زنان و خانواده استانداری همدان از اجرای طرح تحرک برای بانوان سراسر کشور خبر داد و گفت: این طرح با 53 محور و با هدف ارتقای سطح معنوی بانوان و آگاهی در سطح اجتماع در حال اجراست.

وی اضافه کرد: در طرح تحرک، مسایل مختلف زنان از جمله مسایل معیشتی، اقتصادی، فرهنگی، زنان سرپرست خانوار، امور اجتماعی و مدیریتی زنان مورد بررسی قرار می گیرد.

رضاقلی زاده بر لزوم پیگیری انجام این طرح در جلسات و کارگروه‌های مختلف شهرستانی تاکید کرد و افزود: مباحث مربوط به طرح تحرک باید در کارگروه‌های مختف عنوان و سپس مصوب و اجرایی شود.

وی تخصیص تسهیلات برای زنان شاغل با اولویت همسرداری و فرزندداری، تعطیلی روزهای پنجشنبه برای زنان شاغل دارای فرزند دبستانی و یا زیر هفت سال، مرخصی زایمان، حق عائله مندی برای زنان سرپرست خانوار و یا دختران مجرد بالای 40 سالی که سرپرست پدر یا مادرشان هستند را به عنوان اقدامات موثر انجام شده برای بانوان مطرح کرد.

رضاقلی زاده بر فعال سازی تشکل‌های غیردولتی مانند تشکل بانوان و خانواده در راستای کاهش مشکلات در این زمینه در سطح شهرستان تاکید کرد.

وی گفت: بیمه زنان هنرمند یکی از مباحثی است که در سطح استان همدان آمار قابل توجهی دارد و در این زمینه سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و فنی و حرفه‌ای همکاری مناسبی داشته‌اند به گونه ای که تاکنون تعداد زیادی از زنان بی سرپرست یا بدسرپرست استان از طریق فنی و حرفه‌ای و یا صنایع دستی آموزش دیده و سپس بیمه شده‌اند.

مدیرکل امور زنان و خانواده استانداری همدان با اشاره به اهمیت بحث ورزش دختران در مدارس اظهار کرد: پیشنهاد ما حضور یک مشاور ورزشی در کنار مشاورز آموزش و پرورش است تا به ورزش دختران به صورت تخصصی پرداخته شود.

انتهای پیام

جمعه ۱۷ آذر ۱۳۹۱
بازدیدها 1,529
دیدگاه ها . نظر
کد خبر 14774
برچسب:


Comments are closed.


عضویت در خبرنامهء خبر شهری