خانه » شهر من » اجتماعی » رییس سازمان داوطلبان هلال‌احمر خبرداد:افزایش 62 درصدی تعداداعضای سازمان داوطلبان هلال‌احمر

رییس سازمان داوطلبان هلال‌احمر خبرداد:افزایش 62 درصدی تعداداعضای سازمان داوطلبان هلال‌احمر

...


رییس سازمان داوطلبان هلال‌احمر از افزایش 62 درصدی تعداد اعضای هلال‌احمر در یک سال گذشته خبر داد

به گزارش خبرنگار «اجتماعی» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) – منطقه خراسان، فرحناز رافع پنجشنبه 16 آذر در سومین مجمع عمومی جمعیت هلال‌احمر در هتل جم، اظهارکرد: 39 هزار و 797 عضو جدید در این مدت جذب سازمان داوطلبان هلال‌احمر شده‌اند. در حالی که جمعیت هلال احمر با هدف کمک به نیازمندان و قشر آسیب‌دیده جامعه تشکیل شد و مسئولیت بزرگی در راستای توسعه خدمات داوطلبانه به عهده دارد.

وی با بیان اینکه آمار داوطلبان در کشور از ابتدای امسال با رشد روبرو بود، اضافه‌کرد: هیچ فراخوانی به‌ طور عمومی در راستای جذب داوطلب در کشور داده نشده چرا که رسالت این سازمان ارتقای کیفیت و نگهداری داوطلبان قبلی است.

رییس سازمان داوطلبان هلال‌احمر تاکید کرد: علاوه بر رشد 74 درصدی ارائه خدمات توسط داوطلبان این سازمان، 891 پروژه داوطلبانه با مشارکت 21 هزار داوطلب نیز اجرا شده و در این راستا با 145 سازمان مردم نهاد تفاهم‏‎نامه‌هایی ثبت شده که نتیجه آن اجرای 75 پروژه با رشد 200 درصدی است.

رافع ادامه داد: شبکه ارتباطات مردمی در سازمان داوطلبان هلال‌احمر بسیار کارآمد و منشاء اقدام‎های زودبازده و اثرگذار در کشور است، تشکل‏‌های رسمی و غیررسمی مردمی در زلزله اخیر استان آذربایجان‌شرقی نقش بسیاری مهمی در امدادرسانی و جمع‌آوری کمک‌‎های مردمی به زلزله‌زدگان داشتند.

به گزارش ایسنا، از سه طرح کشوری سازمان داوطلبان هلال‌احمر در مشهد نیز رونمایی شد.

انتهای پیام

پنج شنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۱
بازدیدها 1,431
دیدگاه ها . نظر
کد خبر 14770
برچسب:


Comments are closed.


عضویت در خبرنامهء خبر شهری