خانه » شهر من » اجتماعی » رادان:باید از هم‌اکنون آمادگی برای برقراری امنیت انتخابات را داشته باشیم

رادان:باید از هم‌اکنون آمادگی برای برقراری امنیت انتخابات را داشته باشیم

...


جانشین نیروی انتظامی با تاکید بر داشتن بصیرت در پیروی از خط ولایت فقیه گفت: فتنه سال 88 نمونه بارز دوری از خط ولایت و مقابله کفر و حق و دنیاطلبی کسانی بود که ولایت را خط اطاعت ندیدند.

به گزارش سرویس «انتظامی» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، منطقه سیستان و بلوچستان، سردار احمدرضا رادان در همایش روسای کلانتری و پاسگاه‌ها در ستاد فرماندهی انتظامی استان سیستان و بلوچستان گفت: تمامی موفقیت‌هایی که در این استان در بعد امنیتی حاصل شده از لطف خداوند متعال و زحمات و تلاش‌های شبانه‌روزی فرمانده انتظامی و کارکنان این استان است.

وی با اشاره به همه شرارت‌ها و اقداماتی که توسط عوامل معاند در این استان صورت می‌گیرد، افزود: زمانی که اساس دین هدف قرار گرفته می‌شود، تقابل بین کفر و حق تجلی پیدا می‌کند اما دین و اعتقاد باید معنا داشته باشد و اگر این اعتقاد دارای معنا نباشد، یقینا این تقابل پدیدار نخواهد شد.

وی گفت: اعتقاد دینی که فایده‌ای نداشته باشد، تقابلی نیز با آن به وجود نخواهد آمد و این از شروع و آغاز خلقت وجود داشته و خواهد داشت.

جانشین فرمانده نیروی انتظامی در ادامه به حوادثی که در واقعه عاشورا اتفاق افتاد، اشاره و تصریح کرد: به این مسئله باید دقیق بنگریم که همه آن‌هایی که در مقابل اسلام ایستادند چه کسانی بودند، آنان افرادی بودند که حتی مستحبات را بطور کامل اجرا می‌کردند و دوری از ولایت باعث شد که این افراد به سپاه کفر بپیوندند و در مقابل امام زمان (عج) بایستند.

رادان در ادامه اظهارداشت: یکی از عللی که این افراد امام‌حسین ( ع ) را در صحراء کربلا یاری نرساندند این بود که آنان ایشان را به خاطر منافع خودشان می‌خواستند و هنگامی که دیدند یاری کردن فرزند رسول الله منافع آنان را به خطر می‌اندازد و برای آنان هیچ سودی ندارد، امام را تنها گذاشتند.

وی در ادامه به فتنه سال 88 در کشور اشاره کرد و گفت: فتنه سال 88 نمونه بارز دوری از خط ولایت و مقابله کفر و حق و دنیاطلبی کسانی بود که ولایت را خط اطاعت ندیدند.

رادان اطاعت از ولی‌فقیه و داشتن بصیرت را لازم و ملزوم یکدیگر دانست و گفت: هنگامی که با بصیرت و هوشیاری از ولی‌فقیه پیروی کنیم هرگز از خط ولایت دور نخواهیم شد.

جانشین فرمانده ناجا ادامه داد: عشق به ولایت فقیه هزینه دارد و در نیروی انتظامی نیز هزینه آن همین تلاش‌های کارکنان انتظامی و … برای ایجاد امنیت در جامعه است.

رادان در ادامه به نقل از مقام معظم رهبری گفت: در نظام جمهوری اسلامی هر فردی هر کاری انجام بدهد، ثواب دارد و این به آن معنا نیست که همه به یک اندازه از اجر اخروی بهره‌مند شوند چرا که هرفرد بیشتر زحمت بکشد و از فرصت‌ها بیشتر استفاده کند، ثواب بیشتری نیز کسب خواهد کرد و خدمت در استان سیستان و بلوچستان سعادتی است که خداوند متعال به کارکنان انتظامی هدیه کرده است.

وی افزود: امروز دشمن به این نتیجه رسیده است که نیروی انتظامی در جمهوری اسلامی ایران بسیار مهم و دارای جایگاه والایی است که برای حفظ از این مهم پرداختن به خود و نیروهای زیر مجموعه می‌تواند از آن حفاظت و صیانت کند و برخورد کریمانه با مردم، رعایت انضباط ظاهری و معنوی پلیس می‌تواند نیروی انتظامی را در اجرای ماموریت‌هایش موفق و اثرگذار کند.

رادان ایجاد رقابت و رفاقت سالم درون سازمانی و هماهنگی بین واحدهای سازمانی و برون سازمانی و استفاده مطلوب از هماهنگی‌ها و تعاملات ایجاد شده با نهادهای دیگر را در پیشبرد اهداف سازمانی موثر ذکر کرد و گفت: با توجه به انتخابات ریاست‌جمهوری که در پیش داریم و تلاش‌های معاندان و دشمنان برای تحت‌الشعاع قرار دادن این انتخابات است باید از هم‌اکنون آمادگی لازم را برای برقراری امنیت انتخابات داشته باشیم که اهتمام و جدیت در آموزش یگان‌های انتظامی و استفاده از ظرفیت‌های مردمی برای ایجاد این آمادگی می‌تواند موثر باشد.

وی در ادامه خدمت‌گذاری به جانبازان، خانواده‌های شهداء و پدر و مادر را به کارکنان و مسئولان انتظامی توصیه کرد.

انتهای پیام

چهارشنبه ۱۵ آذر ۱۳۹۱
بازدیدها 1,491
دیدگاه ها . نظر
کد خبر 14737
برچسب:


Comments are closed.


عضویت در خبرنامهء خبر شهری