خانه » میراث فرهنگی » تصوير چهره‌هاي ري در مستند پژوهشي «راگا»

تصوير چهره‌هاي ري در مستند پژوهشي «راگا»

اثر مستند پژوهشی "راگا" به کارگردانی مجتبی قاسمی در مرکز سیمافیلم در حال تولید است. به گزارش سرويس تلويزيون ايسنا، مجتبی قاسمی ـ تهیه‌کننده و کارگردان این اثر ـ درباره‌ي مضمون ...

اثر مستند پژوهشی “راگا” به کارگردانی مجتبی قاسمی در مرکز سیمافیلم در حال تولید است.

به گزارش سرويس تلويزيون ايسنا، مجتبی قاسمی ـ تهیه‌کننده و کارگردان این اثر ـ درباره‌ي مضمون آن به سیمافیلم گفت: «راگا نام قدیم ری است؛ چنان که در تاریخ هرودوت از این شهر با عنوان راگا یاد شده است و از دیرباز تاکنون مهد تمدنی غنی با مردمانی ادیب و دانشمند بوده است ما در این اثر پژوهشی، به طور گسترده به چهره‌های مشهور و به نام شهر ری در عصر حاضر می پردازیم».

قاسمی افزود: «این مستند شامل سه فاز است که در فاز نخست ما با حدود 20 نفر از بزرگان و پیشکسوتان این شهر که به نوعی و هر یک در جایگاه خود در ثبت تاریخ شفاهی ری موثر بوده اند گفت‌وگو کرده ایم».

این کارگردان تصریح کرد: «در فاز 2 نیز با 20 نفر از روحانیون و ورزشکاران این شهر در قالب گفت وگو پرداخته شده است اما فاز سه که نسبت به دو فاز قبلی به مراتب گسترده تر است به 150 تن از خانواده شهدای این شهر و همچنین 150 نفر از سایر پیشکسوتان ری که در شکل گیری تاریخ معاصر این شهر موثر بوده اند پرداخته شده است همانند نخستین پستچی این شهر، نخستین قهوه چی و چراغ داران حرم حضرت عبدالعظیم حسنی ،همچنین گفت وگو با حدود 40 نفر از سایر ورزشکاران شهر ری نیز بخش دیگری از فاز 3 این اثر پژوهشی است».

قاسمی اظهار كرد: این اثر به لحاظ تعدد شخصیت ها یکی از آثار پژوهشی گسترده در سازمان صدا و سیما محسوب می شود که هم می توان آن را در قالب یک اثر مستند ارائه داد و هم می توان به عنوان منبعی مناسب جهت تولید فیلم و سریال های شخصیت محور در مرکز سیمافیلم مورد استفاده قرار گیرد.

“راگا” را قاسمی در گروه علمی ـ فرهنگی مرکز سیمافیلم تهیه می کند.

دوشنبه ۲۲ اسفند ۱۳۹۰
بازدیدها 1,405
دیدگاه ها . نظر
کد خبر 1464

Comments are closed.


عضویت در خبرنامهء خبر شهری