خانه » شهر من » اجتماعی » کشف 10 کیلوگرم طلا و 110 سکه در فرودگاه/کشف حدود 19 میلیاردریال کالای قاچاق در7 فرودگاه

کشف 10 کیلوگرم طلا و 110 سکه در فرودگاه/کشف حدود 19 میلیاردریال کالای قاچاق در7 فرودگاه

...


فرمانده پلیس فرودگاه‌های کشور از کشف بیش از 19 میلیارد ریال کالای قاچاق در هفت فرودگاه کشور طی دو ماه اخیر خبرداد و افزود: ماموران پلیس فرودگاه‌های امام (ره)، مشهد و اصفهان طی چند عملیات جداگانه، موفق به کشف 10 کیلوگرم طلا و 110 عدد انواع سکه طلا شدند.

به گزارش سرویس «انتظامی» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، سرهنگ حسن مهری در این باره گفت: در راستای مبارزه جدی با قاچاق کالا و ارز، ماموران پلیس فرودگاه‌های حضرت امام (ره)، مشهد و اصفهان طی چند عملیات جداگانه موفق به کشف 10 کیلو و 399 گرم طلا و 110 عدد انواع سکه بهار آزادی و پهلوی شدند.

وی، ارزش تقریبی طلا و سکه‌های مکشوفه را بیش از 11 میلیارد ریال عنوان کرد و افزود: متهمان با ساخت کمربند، انواع دستگیره کیف و بند ساعت از جنس طلا و همچنین جاسازی ماهرانه سکه‌ها در دسته‌های چمدان خود قصد انتقال آن به کشورهای امارات، ترکیه و کویت داشتند که ماموران با هوشیاری مانع از خروج غیرقانونی این مقدار طلا و سکه شدند.

کشف بیش از هفت میلیارد و 700 میلیون ریال ارز قاچاق در سه فرودگاه کشور

مهری به موفقیت‌های پلیس آگاهی فرودگاه‌های کشور در زمینه مبارزه با قاچاق ارز اشاره کرد و گفت: پلیس آگاهی فرودگاه‌های امام (ره)، اهواز و سنندج با تشدید اقدامات کنترلی به منظور ناکام گذاشتن افراد سودجو در قاچاق ارز، موفق به کشف بیش از 175هزار دلار و یورو و همچنین 275 هزار دینار عراقی شدند.

وی، ارزش ریالی این مقدار ارزهای کشف شده را بیش از هفت میلیارد و 700 میلیون ریال عنوان کرد.

وی ادامه‌داد: پلیس آگاهی فرودگاه امام‌خمینی (ره) با انجام کار اطلاعاتی و استفاده از شگردهای پلیسی، یکی از اتباع کشور کنگو را که به صورت سازمان یافته، قصد ورود دلار جعلی از طریق کشور قطر به ایران را داشت، دستگیر و 147 قطعه برگه سفید منقش به طرح اسکناس صددلاری از وی کشف و ضبط کردند.

کشف یک میلیارد و 22 میلیون ریال کالای قاچاق در فرودگاه های تبریز و شیراز

مهری از کشف چهار محموله کالای قاچاق در فرودگاه‌های شیراز و تبریز خبرداد و گفت: ماموران این فرودگاه‌ها حین کنترل محموله‌های پستی و بار همراه مسافران، چهار محموله محتوی 420 عدد گوشی تلفن‌همراه، 250 عدد لنز و 1200 عدد باطری و انواع البسه و داروهای لاغری، که دارای آرم تقلبی طرح شبنم و فاقد اسناد گمرکی بودند را کشف و ضبط کردند.

فرمانده پلیس فرودگاه‌های کشور، ارزش این چهار محموله کالای قاچاق را بالغ بر یک میلیارد و 22 میلیون ریال عنوان‌کرد و گفت: پرونده‌های متشکله به همراه متهمان و موارد کشف شده برای سیر مراحل قانونی تحویل مقام قضایی شد.

انتهای پیام

دوشنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۱
بازدیدها 1,291
دیدگاه ها . نظر
کد خبر 14620
برچسب:


Comments are closed.


عضویت در خبرنامهء خبر شهری