خانه » شهر من » اجتماعی » تحویل بیش از 62 هزار واحد مسکن مهر در تهران تا پایان سال

تحویل بیش از 62 هزار واحد مسکن مهر در تهران تا پایان سال

رییس شورای مسکن استان تهران گفت: تا پایان امسال 62 هزار و 500 مسکن مهر را آماده و به متقاضیان واگذار خواهیم کرد. به گزارش خبرنگار شهری خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، ...

رییس شورای مسکن استان تهران گفت: تا پایان امسال 62 هزار و 500 مسکن مهر را آماده و به متقاضیان واگذار خواهیم کرد.

به گزارش خبرنگار شهری خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، مرتضی تمدن در حاشیه پنجاه‌وپنجمین جلسه شورای مسکن استان تهران درباره آخرین وضعیت مسکن مهر استان گفت: استان تهران برای بالاترین سهم مسکن مهر کشور است و حدود 270 هزار واحد از این مسکن را تعهد کرده است که باید به متقاضیان تحویل دهد.

وی با بیان اینکه اینکه 110 هزار واحد مسکن مهر به تدریج افتتاح و به مردم واگذار شده، تصریح کرد: تا پایان امسال 62 هزار و 500 واحد آماده و به متقاضیان واگذار خواهد شد.

به گفته استاندار تهران 100 هزار از واحدهای باقیمانده مسکن مهر استان تهران سال 92 تحویل خواهند شد.

رییس شورای مسکن استان تهران تصریح کرد: از ابتدای طرح مسکن مهر، یک میلیون متقاضی برای این واحدها ثبت نام کرده بودند که 233 هزار نفر از متقاضیان حائز شرایط ثبت‌نام و واگذاری این مسکن‌ها بودند و تعهد استان نیز 270 هزار واحد مسکن مهر است.

وی ادامه داد: پیش‌بینی‌های لازم برای ادامه احداث مسکن مهر در تهران تا سقف 400 هزار واحد در نظر گرفته شده و محدودیتی در آینده در این خصوص نخواهیم داشت و چنانچه متقاضی جدیدی برای مسکن مهر وجود داشته باشد، برای ثبت نام موج دوم احداث مسکن مهر در شورای عالی مسکن تصمیم‌گیری خواهد شد.

وی از احداث 45 مدرسه در سایت‌های مسکن مهر خبر داد و گفت: این فضاهای آموزشی تحویل داده شده و 45 مدرسه دیگر نیز در دست احداث است که سال 92 آماده خواهد شد.

وی با اشاره به پروژه مسکن مهر پردیس گفت: یکی از بزرگترین سایت‌های مسکن مهر استان تهران دره بهشت پردیس است که از لحاظ معماری بسیار قابل توجه بوده و امیدواریم ازدحام جمعیت تهران را کاهش داده و شهروندان در این شهر سکونت داشته باشند.

رییس شورای مسکن استان تهران در پاسخ به سوالی مبنی بر تامین امنیت شهرک‌های جدید نیز گفت: در سایت‌هایی که اسکان متقاضیان انجام شده، کلانتری و پاسگاه نیز همزمان با شهرک ایجاد شده و درشهر جدید پرند طی کار بزرگی که صورت گرفته، توسعه بخش انتظامی و نیروی بسیج در 20 هزار متر مربع با همه امکانات در حال ساخت است و امنیت این شهرک تامین شده است.

وی با بیان اینکه هیچ‌گونه مشکلی برای تامین امنیت شهرک‌های جدید وجود ندارد، خاطرنشان کرد: گزارش‌های رسیده مبنی بر برخی سرقت‌های انجام شده در کارگاه‌ها نیز به این علت است که این شهرک‌ها چارچوب بسته‌ای ندارند و دسترسی به آنها ساده است.

وی ادامه داد: هرچند این گونه صحبت‌ها را صحیح نمی‌دانم، اما حتما پیگیری، مراقبت و با اینگونه مسائل برخورد خواهیم کرد، چراکه معتقدیم که نباید چنین اتفاقاتی در این شهرک‌ها رخ دهد.

انتهای پیام

یکشنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۱
بازدیدها 1,410
دیدگاه ها . نظر
کد خبر 14568
برچسب:


Comments are closed.


عضویت در خبرنامهء خبر شهری