خانه » شهر من » اجتماعی » زورگیری از زنان شمال‌شهر با کمک کودک سه‌ساله!

زورگیری از زنان شمال‌شهر با کمک کودک سه‌ساله!

...


رییس پلیس آگاهی تهران بزرگ از انهدام باند زورگیری از زنان در شمال پایتخت خبرداد.

به گزارش سرویس «حوادث» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، در تاریخ 20 آبان سال‌جاری، زن جوانی با مراجعه به کلانتری 123 نیاوران به مأموران اعلام‌کرد: به عنوان مسافر سوار یک دستگاه خودرو پژو 405 شدم که توسط سرنشیان آن و با تهدید چاقو و اسلحه مورد زورگیری و سرقت اموال همراه خود قرار گرفتم.

با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع سرقت مسلحانه و به دستور بازپرس شعبه ششم بازپرسی دادسرای ناحیه 27 تهران، پرونده برای رسیدگی در اختیار اداره یکم مبارزه با سرقت‌های مسلحانه پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

با ارجاع پرونده به اداره یکم پلیس آگاهی، مالباخته در اظهاراتش گفت : در ساعت 21:30 بیستم آبان در حال برگشت از محل کار به خانه بودم که در میدان تجریش، به عنوان مسافر سوار یک دستگاه خودرو پژو 405 نقره‌ای شدم که یک زن به همراه یک بچه حدود دو ساله در صندلی جلو و دو مرد جوان نیز در صندلی عقب نشسته بودند. پس از طی مسافتی کوتاه، ناگهان دو مرد جوانی که در صندلی عقب نشسته بودند با تهدید اسلحه و چاقو کیفم را گرفت و علاوه بر سرقت کیف و دو دستگاه گوشی تلفن‌همراه، یک رشته زنجیر و پلاک نقره همراهم را نیز از گردنم کشیده و سپس با تهدید اقدام به گرفتن رمز کارت عابربانک کرده و در خیابان لواسانی با مراجعه به دستگاه خودپرداز مبلغ 140هزار تومان موجودی آن را خالی کرد و در نهایت در یک محل خلوت مرا از ماشین پیاده و تهدید کردند که اگر بخواهم شماره پلاک خودرویشان را بردارم با شلیک گلوله مرا می‌زنند.

در ادامه رسیدگی به این پرونده، کارآگاهان در بررسی سرقت‌های مشابه اطلاع پیدا کردند که در محدوده شمال و شمال‌غرب تهران سرقت‌های مشابه دیگری توسط سرنشینان یک دستگاه خودرو پژو 405 نقره‌ای در حال وقوع است.

در بررسی اظهارات سایر مالباختگان مشخص شد که سارقان در تمامی سرقت‌های خود و به منظور جلب اعتماد طعمه‌های خود که تمامی آنان از میان زنان انتخاب شده بودند، از کودکی حدود سه‌ساله استفاده کرده تا مالباختگان با مشاهده یک زن و کودک داخل ماشین به راحتی به راننده پژو 405 به عنوان مسافرکش اعتماد کرده و سوار ماشین شوند.

تحقیقات انجام شده از مالباختگان نشان داد که سارقان تمامی سرقت‌های خود را در مناطق شمالی تهران به ویژه در محدوده میدان قدس، میدان تجریش، چهارراه پارک وی، میدان ونک، خیابان دولت، خیابان ملاصدرا و … انجام داده و در تمامی سرقت‌های نیز مالباختگان را تهدید کرده‌اند که در صورت اقدام به برداشتن شماره پلاک خودرو آنها را مورد هدف گلوله قرار خواهند داد.

در ادامه تحقیقات و با وجود آن که مالباختگان در اظهارات خود عنوان کرده بودند که شماره پلاک خودرو سارقان را به صورت دقیق در اختیار نداشته یا به واسطه تهدید از سوی سارقان اقدام به برداشتن شماره پلاک خودرو نکرده بودند، اما با بهره‌گیری از همین اطلاعات و جمع‌بندی انجام شده روی آنها و همچنین بهره‌گیری از تعدادی از شعبات بانکی که سارقان با مراجعه به آنها اقدام به برداشت وجوه نقد از حساب مالباختگان کرده بودند، سرانجام شماره پلاک خودرو و مالک خودرو به هویت «مهدی – س» 32 ساله شناسایی شد و تصویر آن به عنوان راننده در زمان سرقت‌ها، از سوی مالباختگان مورد شناسایی قرار گرفت.

با شناسایی مهدی به عنوان یکی از اعضای گروه سارقان مسلح، مراقبت‌های نامحسوس پلیسی از وی در دستو کار کارآگاهان اداره یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت و سرانجام در ساعت 18 روز هشتم آذرماه متهم به همراه همسر خود به هویت «مرضیه – د» 34 ساله و دو تن دیگر به اسامی «میثم – س» 23 ساله و «پژمان – د» 18 ساله دستگیر و پس از انتقال به اداره یکم به سرقت‌های خود از مسافران زن اعتراف کردند.

در تحقیقات از متهمان مشخص شد که هر چهار متهم به مصرف موادمخدر از نوع تریاک و کراک اعتیاد داشته و مهدی و مرضیه با به همراه داشتن کودک خردسال خود، زمینه اعتماد مالباختگان را ایجاد و دو متهم دیگر پرونده نیز با تهدید چاقو و اسلحه کمری اقدام به زورگیری و سرقت وجوه نقد و دیگر اموال مالباختگان کرده‌اند.

به گزارش ایسنا، سرهنگ عباسعلی محمدیان، رییس پلیس آگاهی تهران بزرگ، با اعلام این خبر گفت: با توجه به اعتراف صریح متهمان به ده‌ها فقره سرقت و زورگیری به شیوه مسلحانه در مناطق عمدتا شمال شهر تهران و شناسایی تعدادی از مالباختگان، قرار قانونی از سوی بازپرس صادر و متهمان برای انجام تحقیقات تکمیلی و شناسایی دیگر جرایم ارتکابی در اختیار اداره یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفته‌اند.

محمدیان از کلیه شهروندان و مالباختگان به ویژه شکات خانمی که بدین شیوه و شگرد و توسط سرنشینان یک دستگاه پژو 405 نقره‌ای رنگ مورد سرقت و زورگیری مسلحانه قرار گرفته‌اند خواست تا برای شناسایی متهمان و طرح شکایات خود به اداره یکم مبارزه با سرقت‌های مسلحانه پلیس آگاهی تهران بزرگ واقع در خیابان وحدت اسلامی مراجعه کنند.

انتهای پیام

شنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۱
بازدیدها 1,450
دیدگاه ها . نظر
کد خبر 14534
برچسب:


Comments are closed.


عضویت در خبرنامهء خبر شهری