خانه » مطالب جالب » تصاویر/ خانه‌ای که باید از دیوار آن بالا رفت!

تصاویر/ خانه‌ای که باید از دیوار آن بالا رفت!

طراحان ژاپنی دست به ساخت یک خانه مسکونی با مجموعه‌ای از دیوارهای سنگ نوردی و نردبان‌ها زده‌اند تا خانواده را فعال نگهدارند. به گزارش ایسنا، این خانه سه‌راه که در یک ...

طراحان ژاپنی دست به ساخت یک خانه مسکونی با مجموعه‌ای از دیوارهای سنگ نوردی و نردبان‌ها زده‌اند تا خانواده را فعال نگهدارند.

به گزارش ایسنا، این خانه سه‌راه که در یک منطقه حومه توکیو قرار داشته، توسط استودیوی «طراحی و معماری نف» ژاپن ساخته شده و به ارائه یک جایگزین برای شیوه زندگی خانواده‌های سنتی می‌پردازد.

این ساختار شبیه به یک خانه مسکونی مدرن ژاپنی بوده که از کفپوش چوبی، آشپزخانه و اثاثیه برخوردار است اما یک تفاوت اساسی در آن وجود داشته و آن هم برخورداری از سه راه برای رسیدن به طبقات بالایی است.

این طراحان، هدف خود را از ساخت این خانه، ایجاد یک فضای زندگی تطبیق‌پذیر عنوان کرده اند که به ارائه فرصت‌های بیشتر برای ارتباط با همسایگان و همچنین فعالیت شاد خانواده در دستیابی به طبقات بالاتر از راه نردبان، پله یا دیوار سنگ‌نوردی پرداخته است.

برای برآورده کردن قوانین منطقه که طبق آن حداقل ارتفاع خانه باید هفت متر باشد، این خانه چوبی به صورت سه طبقه ساخته شده و عرشه پشت‌بام آن از یک دیواره دو متری برخوردار است. این دیواره مانند یک دیوار محافظ در اطراف پشت‌بام محیط باز عمل کرده و همچنین ارتفاع قانونی را نیز ارائه کرده است.

طراحی و معماری نف (Naf Architect & Design) این خانه را برای یک خانوار چهار نفره ساخته است

همچنین می‌توان از آن برای گردهمایی‌های اجتماعی،‌باربیکیو یا استراحت استفاده کرد.

علاوه بر آن دستیابی به این پشت‌بام از مسیر دیوار صخره‌نوردی هفت متری میسر است که از کف خانه آغاز می‌شود.

در دیگر نقاط خانه یک مجموعه از نردبان قرار دارد که دسترسی به پذیرایی، اتاق بازی، آشپزخانه، اتاق لباسشویی و اتاق خواب‌ها را میسر می کند. همچنین برای آن دسته که از این ایده‌ها استقبال نمی‌کنند، پلکان قدیمی نیز وجود دارد.

این مسیرهای مبتکرانه عمودی نه تنها به تغییر شیوه زندگی در یک خانه پرداخته، بلکه همچنین مسیر را برای ورود نور طبیعی و هوا به داخل باز می‌کند.

عکسها از دیلی میل

جمعه ۱۰ آذر ۱۳۹۱
بازدیدها 2,819
دیدگاه ها . نظر
کد خبر 14462

Comments are closed.


عضویت در خبرنامهء خبر شهری