خانه » شهر من » اجتماعی » بهره مندی 18 هزار نفر از نوجوانان تحت پوشش کمیته امداد از آموزش مهارت‌های فنی و حرفه ای

بهره مندی 18 هزار نفر از نوجوانان تحت پوشش کمیته امداد از آموزش مهارت‌های فنی و حرفه ای

معاون امور فرهنگی کمیته امداد امام خمینی(ره) با بیان اینکه تعداد 18 هزار نفر از نوجوانان تحت پوشش کمیته امداد امام (ره) از آموزش مهارتهای فنی و حرفه ای این ...

معاون امور فرهنگی کمیته امداد امام خمینی(ره) با بیان اینکه تعداد 18 هزار نفر از نوجوانان تحت پوشش کمیته امداد امام (ره) از آموزش مهارتهای فنی و حرفه ای این نهاد از جمله خیاطی، رایانه، طراحی و … بهره مند شده اند، گفت:حدود 5000 نفر نیز از مراکز فنی و حرفه ای کشور گواهینامه دریافت کرده اند.

به گزارش سرویس اجتماعی ایسنا، اکبر میرشکار با اشاره به بهره برداری بیش از 100هزار نفر دانش‎آموز و دانشجو از کانون‌های سه گانه این نهاد گفت: تابستان امسال 100 مرکز فرهنگی دائم، 580 کانون فصلی و 590 کانون جوانان پیرو ولایت با بهره‎مندی از توان 7000 مربی تربیتی پذیرای نوجوانان و جوانان تحت پوشش کمیته امداد بود.

وی ادامه داد: بیش از 80 هزار نفر از مددجویان در فعالیت‌های اعتقادی و قرآنی این نهاد شرکت کرده اند که نشان از رشد سالانه پنج درصدی دارد.

معاون امور فرهنگی کمیته امداد آموزش مهارت‌های زندگی و سبک زندگی اسلامی با بهره مندی از اساتید مجرب حوزه و دانشگاه را از دیگر سرفصل‌های فعالیت در کانونها معرفی کرد و یادآور شد: 19 هزار نفر از فرزندان امداد امام (ره) دراین کلاس‌ها حضورداشتند.

میرشکار از شرکت بیش از 60 هزارنفر در برنامه‌های ورزشی و مسابقات مختلف فرهنگی خبر داد و تصریح کرد:همچنین جلسات مشاوره فردی و گروهی جوانان به صورت پویا و مستمر در کانون‌ها برگزار شد و 15 هزار نفر از مخاطبین از این فعالیت‌ها بهره مند شدند.

وی به شرکت 10 هزار نفر از مخاطبان در مسابقات کتابخوانی، 9000 نفر در فعالیت‌های هنری اشاره کرد و افزود: درتابستان امسال تعداد 17 هزار نفر از خانواده ‎های تحت حمایت در قالب نظام جامع آموزشی- تربیتی خانواده و با رویکرد خانواده محوری از فعالیتهای این کانونها بهره مند شدند.

معاون امور فرهنگی کمیته امداد اظهار کرد: جذابیت، امنیت اخلاقی و صرفه اقتصادی شرکت در کانونهای کمیته امداد امام خمینی(ره) باعث جذب 4000 نفر از افراد غیر تحت حمایت نیز شد.

انتهای پیام

پنج شنبه ۹ آذر ۱۳۹۱
بازدیدها 1,438
دیدگاه ها . نظر
کد خبر 14450
برچسب:


Comments are closed.


عضویت در خبرنامهء خبر شهری