خانه » شهر من » حوادث » اخبار پلیس : دستگیری عامل پخش اطلاعات در اینترنت

اخبار پلیس : دستگیری عامل پخش اطلاعات در اینترنت

سرهنگ حسینی رئیس پلیس فتای استان فارس بیان داشت: پیرو شکایت فردی مبنی بر ایجاد مزاحمت از طریق اینترنت ﻤﺄمورین اقدامات خود را آغاز نموده و بدواً مشخص گردید که ...

سرهنگ حسینی رئیس پلیس فتای استان فارس بیان داشت: پیرو شکایت فردی مبنی بر ایجاد مزاحمت از طریق اینترنت ﻤﺄمورین اقدامات خود را آغاز نموده و بدواً مشخص گردید که فردی یا افرادی با جعل عنوان شاکیه در تالارهای گفتگو ( چت روم ) اقدام به توزیع شماره تماس وی نموده و از این طریق برای شاکیه مزاحمت‌های اخلاقی ایجاد نموده‌اند. کارشناسان پلیس فتا طی بررسی‌های فنی انجام شده نهایتاً متهم را شناسایی و مشخص گردید که وی از بستگان این خانم بوده و به قصد انتقام جویی دست  به چنین جرمی زده است.

معاونت اجتماعی پلیس فتا در خصوص اینگونه مزاحمت‌ها به کاربران هشدار داد: هرگونه مزاحمت و جعل عنوان افراد و نیز انتشار اطلاعات شخصی دیگران در فضای مجازی جرم تلقی شده و پلیس با این مزاحمان برخوردی قاطع و قانونی خواهد داشت.

+++++++++++++++++++++++++++++++++++

 سرقت بیش از پانزده میلیارد ریال با جعل حساب در یکی از بانک ها

 

سرهنگ شکریان رئیس پلیس فتای تهران بزرگ بیان داشت: با دریافت پرونده ای مبنی بر اینکه فرد یا افراد ناشناسی با جعل حساب در یکی از بانک ها اقدام به انتقال مبلغی بیش از پانزده میلیارد ریال نموده اند ، کارشناسان و متخصصان تحقیقات خود را آغاز ومشخص گردید افرادی با نفوذ به سیستم یکی از بانک ها اقدام به ساخت حساب های جعلی نموده اند. که پس از دریافت مبالغی از قربانیان اقدام به تهیه و خرید دلار از صرافی ها می نمودند. در خلال تحقیقات بعمل آمده مشخص گردید قربانیان بیش از 36 نفر و مبلغ سرقت رفته از آنها بیش از پانزده میلیارد ریال بوده است ، با توجه به اهمیت پرونده کارشناسان این پلیس، پس از بررسی های فنی و تخصصی محل اختفای مجرمین را در شهر اصفهان پیدا کردند و آنها به جرم خود اعتراف نمودند.

در این راستا معاونت اجتماعی پلیس فتا به هموطنان عزیز هشدار داد: در فضای مجازی مردم هوشیار باشند تا افرادی را که نمی‌شناسند و از محل سکونت آنها اطلاعی ندارند، مبلغی را از طریق انتقال اینترنتی حساب برای آنها واریز ننمایند.

این معاونت به آن دسته از افراد و گروه‌هایی که با فریب اقدام به سرقت حساب های اینترنتی می کنند هشدار داد و بیان داشت پلیس فتا با فعالیت شبانه روزی خود و رصد و پالایش اطلاعات در فضای مجازی اجازه حضور و سوء استفاده به آنها را نداده و در صورت ارتکاب جرم ، پلیس فتا با آنها برخورد قاطع و قانونی خواهد داشت.

+++++++++++++++++++++++++

فروش دستگاه فلزیاب، دامی برای کلاهبرداری بود!

سرهنگ کوره بلاغی رئیس پلیس فتای آذربایجان غربی بیان داشت: پیرو شکایت افرادی مبنی بر کلاهبرداری اینترنتی، ﻤﺄمورین بلافاصله اقدامات خود را آغاز و طی تحقیقات اولیه و اظهارات شکات مشخص گردید که فرد یا افرادی از طریق ایجاد وبلاگ و تبلیغ در خصوص فروش تجهیزات گنج یابی و فلز یابی اقدام به کلاهبرداری نموده‌اند. در بررسی‌های انجام شده توسط کارشناسان و رصد فضای مجازی و رویت چندین وبلاگ مشابه در نهایت متهم شناسایی و دستگیر شد. متهم پس از رویت شواهد و ادله کافی اعترف نمود که به واسطه آشنایی با اینگونه تجهیزات، وبلاگی ایجاد کرده و اقدام به کلاهبرداری نمودم.

معاونت اجتماعی پلیس فتا ناجا به هموطنان توصیه نمودند که یکی از شرایط صحت فروشگاه‌های اینترنتی خرید و فروش محصولات و اقلام تایید شده و دارای مجوز می‌باشد. در غیر اینصورت این صفحات راهی برای کلاهبرداری از شما می‌باشد. لذا توجه داشته باشید که به تمامی فروشگاه‌های الکترونیکی اعتماد نکرده و صرفاً از فروشگاه‌هایی که سابقه‌ی ارائه‌ی خدمات مطلوب دارند، خرید کنید

+++++++++++++++++++++++++++++++++++

: قرار دادن رمز کارت به فرزندان یکی از بزرگترین عامل های آسیب های اجتماعی

 

سرهنگ حسینی رئیس پلیس فتای استان فارس بیان داشت: فردی با مراجعه به این پلیس اظهار داشت که مبلغ 000/000/400 ریال از طریق اینترنت از حساب وی برداشت شده است و همچنین از این حساب خرید اینترنتی نیز صورت گرفته است.

در این راستا طی تحقیقات فنی و تخصصی کارشناسان پلیس فتا و بررسی تراکنش حساب شاکی مشخص گردید مبالغ طی چهار مرحله منتقل شده است که معلوم شد که یکی از این برداشت‌ها از طریق دستگاه عابر بانک و توسط دختر شاکی صورت گرفته. وی اظهار داشت حدود دو سال پیش با شخصی آشنا شدم و او مرا به بهانه ازدواج فریب داد وهمچنین من را تهدید به اسید پاشی و افشاء ارتباط نمود. که من به ناچار با در اختیار گذاشتن رمز اول کارت به او سعی کردم مانع از اقداماتش شوم. وی با داشتن رمز اول اقدام به تهیه رمز دوم نمود و شروع به انتقال وجه نمود. پلیس فتا پس از شناسایی محل متهم اقدام به دستگیری وی نمود که در ابتداء منکر جرم خود شد و بیان داشت این مبالغ را فقط بخاطر بدهکاری دختر شاکی به طلبکارها برداشت کرده‌ام، در همین راستا مشخص گردید که گفته‌های متهم دروغی بیش نبوده است.

معاونت اجتماعی پلیس فتا اعلام داشت: قرار دادن رمز کارت‌های بانکی در اختیار فرزندان سبب آسیب های آنها در اجتماع شده و عده ای با سوء استفاده و اغفال فرزندان شما اقدام به سرقت می نمایند، پس هیچ گاه رمز خود را در اختیار آنها قرار ندهید.

همچنین این معاونت از جوانان عزیز می خواهد در صورت برخورد با چنین موضوعاتی پلیس را امین خود بدانند و با مراجعه به آن مانع از هرگونه آسیب های اجتماعی جدی و مهم شوند.

دوشنبه ۲۲ اسفند ۱۳۹۰
بازدیدها 1,482
دیدگاه ها . نظر
کد خبر 1443

Comments are closed.


عضویت در خبرنامهء خبر شهری