خانه » شهر من » اجتماعی » مدیران شهری آسیا با شعار «حکمرانی محلی؛ طرح‌های شهری برای پیشرفت و عدالت» گردهم آمدند

مدیران شهری آسیا با شعار «حکمرانی محلی؛ طرح‌های شهری برای پیشرفت و عدالت» گردهم آمدند

...


سومین اجلاس شهرداران پایتخت‌ها و کلانشهر‌های آسیایی صبح امروز به وقت محلی و با شعار “حکمرانی محلی ؛ طرح های شهری برای پیشرفت و عدالت” در بانکوک آغاز به کار کرد.

به گزارش سرویس«شهری» ایسنا، محمد باقر قالیباف شهردار تهران به عنوان بنیانگذار این اجلاس در راس هیئتی متشکل از علیرضا دبیر عضو هیئت رییسه شورای اسلامی شهر تهران و جمعی از مدیران شهری در سومین اجلاس شهرداران آسیایی در بانکوک حضور یافته است.

بنا‌براین گزارش، در این اجلاس نمایندگانی از سازمان های بین المللی و شهرداران و مسئولان شهری پایتخت ها و کلان شهرهای آسیایی ، همچنین تعدادی از شهرداران کلانشهرهای کشورمان حضور دارند.

برپایی کارگاه های آموزشی و نشست‌های مشترک کاری شهرداران از برنامه‌های جنبی اجلاس سوم شهرداران آسیاست.

به گزارش ایسنا، شهردار تهران و سوخوم باندپاریبارتا فرماندار بانکوک عصر روز گذشته در مراسمی رسمی با حضور مقامات شهری و دولتی تایلند و هیئت ایرانی اعزامی به سومین اجلاس شهرداران آسیایی تفاهم‌نامه همکاری امضا کردند.

در این تفاهم نامه همکاری تصریح شده دو شهر تهران و بانکوک در راستای روابط دوستی و اصول برابری و مزایای متقابل ، همکاری را در محدوده اختیارات و توانمندی‏‌های فنی و مالی خود از راه‏های مختلف در زمینه‏‌هایی از قبیل مدیریت و برنامه‏‌ریزی شهری ، خدمات شهری ، عمران شهری ، حمل و نقل و ترافیک ، حفاظت از محیط زیست ، فرهنگ ، آموزش و تبادل نظر در مورد مشارکت فعال در سازمان‏های بین‏‌المللی ، نهادها و مجامع به ویژه مجمع شهرداران آسیایی بر عهده می‏گیرند.

در این تفاهم‌نامه همچنین اشاره شده است که به منظور تحقق هدف فوق، دو شهر در مواقع ضروری پیرامون موارد خاص که نیاز به تبادل نظر وهمکاری دارد، با استفاده از ابزار مناسب با یکدیگر مشورت خواهند کرد .

لازم به ذکر است اولین اجلاس شهرداران آسیایی ، آبان ماه 87 به ابتکار و میزبانی شهرداری تهران و با حضور گسترده مقامات شهری آسیا و میهمانان ویژه ای از سراسر جهان برگزار و دومین دوره این اجلاس نیز فروردین ماه سال 90 به میزبانی شهر استانبول ترکیه برگزار شد.

انتهای پیام

چهارشنبه ۸ آذر ۱۳۹۱
بازدیدها 1,510
دیدگاه ها . نظر
کد خبر 14361
برچسب:


Comments are closed.


عضویت در خبرنامهء خبر شهری