خانه » شهر من » اجتماعی » کنگره ملی آموزش به بیمار برگزار می‌شود

کنگره ملی آموزش به بیمار برگزار می‌شود

اولین کنگره ملی آموزش به بیمار با هدف ارتقای آموزش به بیمار در درون سلامت 8 تا 10 آذر در بیمارستان امام خمینی برگزار می‌شود. دکتر عبدالرحمان رستمیان دبیر علمی ...

اولین کنگره ملی آموزش به بیمار با هدف ارتقای آموزش به بیمار در درون سلامت 8 تا 10 آذر در بیمارستان امام خمینی برگزار می‌شود.

دکتر عبدالرحمان رستمیان دبیر علمی کنگره ملی آموزش به بیمار در گفت وگو با خبرنگار ایسنا منطقه دانشگاه علوم پزشکی تهران، گفت: در این کنگره روشهای علمی و استاندارد آموزش به بیمار معرفی می‌شود، از بیشتر دانشگاه‌های کشور در این کنگره حضور دارند و اطلاعات لازم را کسب و در دانشگاه‌های خود پیاده سازی می‌کنند.

وی با بیان اینکه با برگزاری این کنگره آموزش به بیمار در درون سلامت ارتقا داده می‌شود، افزود: وقتی بیمار اطلاعات لازم را در مورد بیماری خود داشته باشد منجر به درمان بهتر، عوارض و هزینه کمتر برای بیمار خواهد شد. آموزش بیمار موجب می‌شود تا بیماران عوامل تشدید کننده و بهبود دهنده را بشناسند و به آن عمل کنند، داروی خود را به موقع و به اندازه و درست مصرف کنند و از درمان های نادرست و توصیه هایی که ناشی از باورهای غلط در جامعه است، پرهیز کنند.

این فوق تخصص روماتولوژی تصریح کرد: برای پیاده سازی برنامه آموزش به بیمار در کشور نیاز یه یک برنامه ریزی جامع و وسیستمیک نیازمندیم. در دانشگاه‌ها دانش آموختگان گروه پزشکی که با بیمار در ارتباط هستند باید از اهمیت آموزش به بیمار با خبر باشند و با مهارت آموزی ارتباط موثر با بیمار در این برنامه‌ها مشارکت کنند.

وی خاطرنشان کرد: بررسی اهمیت آموزش به بیمار، تعیین بهترین روشهای آموزش به بیمار، بررسی چالشهای مربوط به آموزش به بیمار در ساختار آموزشی وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی، بررسی چالشهای مربوط به آموزش به بیمار در حرفه پرستاری، تعریف تیم حمایت از بیمار پس از ترخیص در ساختار سازمانی بیمارستانها و مراکز درمانی کشور و بررسی نقش آموزش مهارتهای ارتباطی در آموزش بهینه به بیمار از محورهای مورد بحث در این کنگره است.

انتهای پیام

سه شنبه ۷ آذر ۱۳۹۱
بازدیدها 1,668
دیدگاه ها . نظر
کد خبر 14348
برچسب:


Comments are closed.


عضویت در خبرنامهء خبر شهری