خانه » شهر من » اجتماعی » گواهینامه ایرانی معتبر در مالزی

گواهینامه ایرانی معتبر در مالزی

...


ایران از جمله کشورهایی است که گواهینامه رانندگی شهروندان آن در مالزی مورد قبول است.

به گزارش ایسنا از مالزی، جلیانگ مرسات، معاون وزیر حمل و نقل مالزی گفت که شهروندان 32 کشور جهان به طور اتوماتیک می‌توانند گواهینامه‌های رانندگی خود را به گواهینامه‌های رانندگی مالزیایی تبدیل کنند.

وی تصریح کرد: این اقدام در راستای کنوانسیون سازمان ملل در خصوص حمل و نقل جاده‌ای انجام می‌گیرد که بر اساس آن تمامی کشورهای عضو باید گواهینامه‌های رانندگی دیگر کشورها را بپذیرند.

این مقام بلندپایه مالزیایی افزود: بر این اساس شهروندان 115 کشور جهان باید برای رانندگی در مالزی درخواست گواهینامه رانندگی بکنند و گواهینامه‌هایشان به طور اتوماتیک به گواهینامه مالزیایی تبدیل نخواهد شد. این قبیل افراد باید به دپارتمان حمل و نقل جاده‌ای مالزی (JPJ) درخواست دریافت گواهینامه مالزیایی بدهند.

ایران، استرالیا، عراق، گینه نو، بلژیک، ایتالیا، فرانسه، هلند، ژاپن، لهستان، برونئی، آلمان، روسیه، چین، کره، اسپانیا، دانمارک، لائوس، سنگاپور، فیجی، لیبی، سوئیس، فیلیپین، موریتانی، تایلند، فنلاند، مصر، ترکیه، هنگ کنگ، نیوزلند، تایوان و نیجریه کشورهایی هستند که شهروندان آنها می‌توانند به راحتی گواهینامه‌های رانندگی خود را به نوع مالزیایی تبدیل کنند.

انتهای پیام

جمعه ۳ آذر ۱۳۹۱
بازدیدها 1,874
دیدگاه ها . نظر
کد خبر 14194
برچسب:


Comments are closed.


عضویت در خبرنامهء خبر شهری