خانه » سینما و فیلم » عزت‌الله انتظامي به خانه هنرمندان ايران بازگشت

عزت‌الله انتظامي به خانه هنرمندان ايران بازگشت

شورای عالی خانه هنرمندان ایران صبح امروز ـ 21 اسفند ماه ـ با حضور کلیه اعضا و مشاوران عالی این شورا در تالار استاد امیرخانی این خانه تشکیل جلسه داد. به ...

شورای عالی خانه هنرمندان ایران صبح امروز ـ 21 اسفند ماه ـ با حضور کلیه اعضا و مشاوران عالی این شورا در تالار استاد امیرخانی این خانه تشکیل جلسه داد.

به گزارش گروه دريافت خبر ايسنا، غلامحسین امیرخانی ـ رئیس شورای عالی خانه هنرمندان ایران ـ با اشاره به جایگاه فرهنگی این خانه در عرصه فرهنگ جامعه، حضور عزت‌الله انتظامی را در جلسات شورای عالی به فال نیک گرفت و آن را نشانه‌ای از اتفاق نظر هنرمندان پیشکسوت و جوان کشور در توسعه فرهنگی و هنری کشور دانست.

امیرخانی وجود بزرگانی چون انتظامی را برکت هنر کشور ارزیابی و اظهار امیدواری کرد که در خانه هنرمندان بتواند همچنان به عنوان نماینده اقشار و اصناف مختلف هنری کشور وظایف و رسالت مهم خود را به انجام برساند.

رئیس شورای عالی خانه هنرمندان همچنین اقدامات صورت گرفته در چند ماه گذشته را مثبت ارزیابی کرد و از اعضای شورای عالی و مدیریت این خانه خواست با جدیت بیشتر در تحقق اهداف این خانه و سیاست‌های مطابق با اساسنامه آن بکوشند.

در ادامه این جلسه، عزت‌الله انتظامی به بیان دیدگاه‌های خود درباره خانه هنرمندان پرداخت و این خانه را مأمنی برای هنرمندان کشور دانست.

انتظامی از خانه هنرمندان ایران به عنوان جایگاهی که سال‌های سال عاشقانه در آن حضور داشته، یاد کرد و اظهار امیدواری کرد که خانه هنرمندان ایران و سایر نهادهای فرهنگی و هنری کشور توجه بیشتری نسبت به هنرمندان بازنشسته و پیشکسوت و کسانی که نیازمند توجه بیشتر مسئولان و هنرمندان هستند، باشند.

محمدهادی ایازی، معاون فرهنگی اجتماعی شهرداری تهران و عضو شورای عالی خانه هنرمندان ایران نیز بر عزم شهرداری تهران برای توسعه فضای فرهنگی هنری و نیز توجه جدی‌تر به مسائل معیشتی هنرمندان تأکید کرد و گفت: شهرداری تهران قطعا همچون گذشته حمایت‌های خود را نسبت به خانه هنرمندان ایران در سایر اصناف هنری ادامه داده و از الگوی این خانه برای ایجاد خانه‌های دیگر در عرصه‌های علمی و فرهنگی استفاده خواهد کرد.

در این جلسه برنامه‌های سال جاری و برنامه‌های سال آتی خانه هنرمندان ایران مورد ارزیابی و بحث و بررسی قرار گرفت. همچنین ضمن تبریک به اصغر فرهادی برای کسب جایزه اسکار مقرر شد که طی مراسمی مناسب و در شأن وی از کلیه عوامل و دست‌اندرکاران فیلم «جدایی نادر از سیمین» تجلیل شود.

به گزارش ايسنا، عزت‌االله انتظامي چندي قبل از شوراي عالي خانه هنرمندان ايران استعفاء داده بود.

دوشنبه ۲۲ اسفند ۱۳۹۰
بازدیدها 1,061
دیدگاه ها . نظر
کد خبر 1416

Comments are closed.


عضویت در خبرنامهء خبر شهری