خانه » شهر من » اجتماعی » رییس اداره داروهای طبیعی سازمان غذا و دارو خبر داد: تولید 821 داروی گیاهی در کشور

رییس اداره داروهای طبیعی سازمان غذا و دارو خبر داد: تولید 821 داروی گیاهی در کشور

...


رییس اداره داروهای طبیعی سازمان غذا و دارو آخرین آمار تولید داروهای گیاهی در کشور را اعلام کرد و گفت: شمار داروهای گیاهی ایرانی به عدد 821 رسیده است که در مقایسه با سال قبل حدود 13 درصد رشد نشان می‌دهد.

دکتر امیرحسین جمشیدی در گفت‌وگو با خبرنگار «سلامت» خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، افزود: تعداد داروهای گیاهی تولید شده در داخل کشور تا سال 90، 718 مورد بود که اکنون به 821 دارو رسیده است.

وی همچنین از افزایش شمار کارخانه‌های تولید کننده فرآورده‌های گیاهی خبر داد و گفت:‌ تا سال 90 ، 63 لابراتوار، مبادرت به تولید فرآورده‌های گیاهی می‌کردند که اکنون به 74 لابراتوار رسیده است و شاهد یک رشد حدود 15 درصدی در زمینه کارخانه‌های تولید کننده داروهای گیاهی در سال جاری هستیم.

رییس اداره داروهای طبیعی سازمان غذا و دارو در ادامه با بیان اینکه تحریم‌ها کمترین اثر را بر حوزه تولید داروهای گیاهی گذاشته‌اند، گفت: این امر نشان می‌دهد تحریم‌ها در خصوص تولید داروهایی که مواد اولیه‌شان در داخل کشور تامین می‌شود، نمی‌تواند اثرگذار باشد. خوشبختانه در زمینه تولید داروهای گیاهی، کمترین وابستگی را به خارج از کشور داریم.

انتهای پیام

چهارشنبه ۱ آذر ۱۳۹۱
بازدیدها 1,290
دیدگاه ها . نظر
کد خبر 14006
برچسب:


Comments are closed.


عضویت در خبرنامهء خبر شهری