خانه » خودرو » “صفر”؛ بوگاتی آینده

“صفر”؛ بوگاتی آینده

تقریبا همه طرفداران خودرو و حتی افراد عادی برای یکبار هم که شده نام بوگاتی را شنیده اند. کارخانه اتومبیل سازی که پرسرعت ترین خودروی جاده ای دنیا را تولید ...

تقریبا همه طرفداران خودرو و حتی افراد عادی برای یکبار هم که شده نام بوگاتی را شنیده اند. کارخانه اتومبیل سازی که پرسرعت ترین خودروی جاده ای دنیا را تولید کرده است.

به گزارش گروه خواندن های باشگاه خبرنگاران، کارخانه بوگاتی بعد از تولید مدل “ویرون” چند مدل تیونینگ شده از این  خودرو را به بازار ارائه داد اما به تازگی قصد دارد تا طرح های جدید برای خودروهای خود رونمایی کند.به تازگی این کارخانه طرح هایی را با نام “مدل صفر” یا “TypeZero” ارائه داده است که از نظر ظاهری واقعا یکی از زیباترین طرح هایی است که در چند سال اخیر رونمایی شده است.

این خودرو توسط یک طراح فرانسوی به نام “مارک دیوازو” کشیده شده است و بطن اصلی آن از خودروی مدل 35 الهام گرفته شده است.

این خودرو به صورت تک نفره طراحی شده است و تنها یک صندلی دارد و  هدف اصلی طراحی آن برای شرکت در مسابقات اتومبیل رانی است.

این خودرو با موتور الکتریکی کار می کند و نیروی پیشرانه این خودرو را 4 موتور الکتریکی پرقدرت تامین می کنند که این باعث می شود تا سرعت نسبتا بالایی در حد 300 کیلومتر در ساعت برسد.

یکی از نکات مثبت در مورد این خودرو سیستم تعویض باتری های آن است. باتری ها در کنار راننده و زیر یک محفظه خیلی ساده قرار دارند و در هنگام مسابقه ها می توان آن ها را به راحتی از جایشان خارج کرد و سریعا باتری های جدید را جایگزین نمود.

این خودرو نمونه قابل توجه و همچنین طرحی پیش قدرم برای تولید خودروهای مسابقه ای پرقدرت باشد چرا که در آینده این خودروها نیز با سوخت پاک کار کنند.

چهارشنبه ۱ آذر ۱۳۹۱
بازدیدها 2,183
دیدگاه ها . نظر
کد خبر 14004

Comments are closed.


عضویت در خبرنامهء خبر شهری