خانه » خانواده » سالمترین وسیله برای پخت غذا

سالمترین وسیله برای پخت غذا

ناهید برخورداری، کارشناس تغذیه مرکز تحقیقاتی و درمانی دیابت دانشگاه علوم پزشکی یزد افزود:‌ظروف شیشه‌ای یا پیرکس حداقل واکنش را با مواد غذایی دارند و جزء بهترین ظروف پخته غذا ...

ناهید برخورداری، کارشناس تغذیه مرکز تحقیقاتی و درمانی دیابت دانشگاه علوم پزشکی یزد افزود:‌ظروف شیشه‌ای یا پیرکس حداقل واکنش را با مواد غذایی دارند و جزء بهترین ظروف پخته غذا هستند.

به گزارش فارس، وی همچنین درباره استفاده از ظروف شیشه‌ای یا پیرکس برای طبخ غذا عنوان کرد: ظروف پخت شیشه‌ای یا اصطلاحاً پیرکس، حرارت بالا را تحمل می‌کنند و در صورتی که این ظروف رنگ نشده باشند، می‌توان گفت سالمترین نوع ظروف برای پخت غذا هستند.

برخورداری ادامه داد: اگر به این ظروف ضربه‌های محکم وارد نشود و دچار شوک دمایی نشوند، مقاوم هستند و از همه مهمتر بازیافت می‌شوند.

این کارشناس توصیه کرد: افراد هنگام استفاده از این ظروف مراقب باشند غذا داخل آن‌ها ته نگیرد و نچسبد زیرا مواد اسیدی یا بازی، روی آنها تاثیری نمی‌گذارد و بر اثر حرارت نیز یونی وارد غذا نمی‌شود، ظروف شیشه‌ای و پیرکس، جزو ظروف مناسب برای پخت غذا هستند.

وی با بیان اینکه گاهی افراد از ظروف سنگی برای پخت غذا استفاده می کنند، متذکر شد: ظروف سنگی جزو ظروف مناسب برای پخت غذا محسوب می‌شوند، هر چند این ظروف در حال حاضر چندان مورد استفاده قرار نمی‌گیرند، اما این ظروف از نظر بهداشتی سالم هستند و تغییر در غذا ایجاد نمی‌کنند.

سه شنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۱
بازدیدها 1,212
دیدگاه ها . نظر
کد خبر 13969
برچسب:


Comments are closed.


عضویت در خبرنامهء خبر شهری