خانه » شهر من » اجتماعی » نتیجه عمل لیزیک به شماره‌ی چشم بستگی دارد/لیزیک قبل از 18 سالگی توصیه نمی‌شود

نتیجه عمل لیزیک به شماره‌ی چشم بستگی دارد/لیزیک قبل از 18 سالگی توصیه نمی‌شود

...


یک جراح و متخصص چشم پزشکی با بیان اینکه عمل لیزیک در سنین کمتر از 18 سال توصیه نمی‌شود، اظهار داشت: در سنین بالای 18 سال در صورتی که به مدت 6 تا 12 ماه، نمره‌ی چشم ثابت باشد، این عمل قابل انجام است.

دکتر احمد شجاعی در گفت وگو با خبرنگار سلامت ایسنا منطقه دانشگاه علوم پزشکی تهران، با بیان اینکه عمل لیزیک جهت رفع مشکلات چشمی کاربرد دارد، گفت: با انجام این روش، مشکلات نزدیک بینی، دوربینی و آستیگماتیسم برطرف می‌شود.

وی در خصوص نحوه‌ی انجام عمل لیزیک گفت: در عمل لیزیک، با استفاده از لیزر سطح قرنیه تراش بسیار ظریفی داده می‌شود و انحنای مورد نظر در قرنیه ایجاد می‌شود.

وی همچنین افزود: در این روش که با انجام بی حسی موضعی امکان پذیر است، دردی احساس نمی شود و ترمیم بافت‌های چشمی به سرعت انجام می‌شود.

این جراح و متخصص چشم پزشکی با تاکید بر اینکه انجام عمل لیزیک در سنین کمتر از 18 سال توصیه نمی‌شود، خاطرنشان کرد: در سنین بالای 18 سال در صورتی که به مدت 6 تا 12 ماه، نمره‌ی چشم ثابت باشد، این عمل قابل انجام است.

دکتر شجاعی با تاکید بر اینکه نتیجه‌ی عمل لیزیک به شماره چشم بستگی دارد، گفت: در افراد نزدیک بین با توجه به درخواست بیمار، شماره‌های 8 تا 12 را توصیه به عمل می‌کنیم، در افراد دوربین شماره های بالاتر از 5 کاندید مناسبی برای عمل نیستند، زیرا در این حالت احتمال برگشت چشم به حالت اولیه و افت دید بسیار زیاد است.

وی در پایان یادآور شد: عمل لیزیک برگشت پذیر نیست، ولی در سن ابتلا به پیرچشمی برای مطالعه نیاز به عینک وجود دارد.

انتهای پیام

سه شنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۱
بازدیدها 1,710
دیدگاه ها . نظر
کد خبر 13939
برچسب:


Comments are closed.


عضویت در خبرنامهء خبر شهری