خانه » مطالب جالب » لانه بافی به سبک پرنده بافنده

لانه بافی به سبک پرنده بافنده

زیست نیوز نوشت: تاکنون سعی کرده‌اید تا با علف یا برگ نخل سبد ببافید؟ کمی مشکل به نظر می رسد و آموزش آن زمان می برد، این طور نیست؟ اکنون فرض ...

زیست نیوز نوشت: تاکنون سعی کرده‌اید تا با علف یا برگ نخل سبد ببافید؟ کمی مشکل به نظر می رسد و آموزش آن زمان می برد، این طور نیست؟

اکنون فرض کنید باید تنها با دهان خود و یک تکه علف کار سبد بافی را آغاز کنید. موضوع چالش برانگیزی است، اما برای “پرنده بافنده” فعالیتی روزمره و راحت محسوب می شود. بافنده‌ها، پرندگانی کوچک از خانواده سهره‌ها هستند. تعداد 57 گونه پرنده بافنده وجود دارند و همگی آنها سبک و راهبرد خاص خود برای ساختن لانه را دارند.

به طور معمول پرنده نر برای جلب توجه پرنده ماده وظیفه لانه بافی را برعهده دارد. بسیاری از گونه‌های پرنده بافنده، لانه سازی را تنها با یک ساقه یا برگ آغاز می کنند، اما در نهایت سازه‌ای معجزه آسا را ارائه می کنند. لانه پرنده بافنده شبیه یک فلاسک برعکس بوده و ورودی آن که ممکن است شبیه یک لوله باشد، در قسمت پایین لانه قرار دارد.

پرنده نر با آویزان شدن سر و ته از لانه هنگامی که مشغول آواز خواندن و نمایش بال‌های خود است، سعی می کند تا نظر پرنده ماده را جلب کند.

سه شنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۱
بازدیدها 2,151
دیدگاه ها . نظر
کد خبر 13884

Comments are closed.


عضویت در خبرنامهء خبر شهری