خانه » سلامت » سرعت در پیاده روی طول عمر را نشان می دهد

سرعت در پیاده روی طول عمر را نشان می دهد

متخصصان علوم پزشكي مي‌گويند كساني كه با سرعت بيشتري پياده‌روي مي‌كنند نسبت به افرادي كه سرعتشان در پياده‌روي كندتر است، بيشتر عمر مي‌كنند. به گزارش باشگاه خبرنگاران اراک این متخصصان معتقدند كه ...

متخصصان علوم پزشكي مي‌گويند كساني كه با سرعت بيشتري پياده‌روي مي‌كنند نسبت به افرادي كه سرعتشان در پياده‌روي كندتر است، بيشتر عمر مي‌كنند.

به گزارش باشگاه خبرنگاران اراک این متخصصان معتقدند كه با اين روش مي‌توان ميزان طول عمر افراد را پيش‌بيني كرد. البته در اين مطالعات تاكيد شده است كه پياده روي سريع هميشه تضميني براي افزايش طول عمر نيست و هر فردي بايد با توجه به شرايط جسمي و توان فيزيكي و رواني‌اش سرعت راه رفتن خود را تنظيم كند و از مزاياي اين ورزش ساده اما مفيد بهره‌مند شود. به طور كلي توجه به شرايط فردي در اين زمينه حائز اهميت است.به گزارش روزنامه نيويورك تايمز، اين يافته جديد بيشتر از آن جهت حائز اهميت است كه پزشكان را قادر مي‌سازد با مطالعه روي نحوه پياده روي در هر فرد نيازهاي خاص او را براي سلامت بودن، مشخص كنند و در نتيجه روشهاي درماني كه به بيماران خود ارايه خواهند كرد متناسب با نيازهاي فردي آنها خواهد بود.

گفتنی است اين يافته حاصل مطالعه روي 35 هزار داوطلب حدود 65 ساله است.

دوشنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۱
بازدیدها 1,574
دیدگاه ها . نظر
کد خبر 13837

Comments are closed.


عضویت در خبرنامهء خبر شهری