خانه » شهر من » اجتماعی » میگرن تاثیر سوء بر توانایی‌های ذهنی ندارد

میگرن تاثیر سوء بر توانایی‌های ذهنی ندارد

...


متخصصان مغز و اعصاب در یک مطالعه 9 ساله دریافتند که سردردهای میگرنی هیچ تاثیری در کاهش توانایی‌های ذهنی ندارند.

به گزارش سرویس «سلامت» ایسنا، نتایج این بررسی‌ها تایید کرد خوشبختانه زنانی که سابقه ابتلا به سر دردهای میگرنی دارند در مقایسه با زنانی که به میگرن مبتلا نیستند تنها به دلیل داشتن میگرن با کاهش توانایی‌های ذهنی مواجه نخواهند شد.

این مطالعه که بودجه آن از سوی انستیتو ملی سلامت در آمریکا تامین شده همچنین نشان داد زنان مبتلا به میگرن با احتمال بیشتری دچار تغییرات مغزی می‌شوند که این تغییرات در مقادیر ام آر آی به صورت نقاط روشن قابل رویت است. با این حال دکتر لیندا پورتر مشاور سیاست گذاری علوم سلامت و درد در انستیتو ملی اختلالات عصبی و سکته مغزی آمریکا در این مطالعه متذکر شد: این واقعیت که در زنان مبتلا به میگرن هیچ شواهدی دال بر کاهش توان ذهنی به مرور زمان مشاهده نمی‌شود خبر فوق العاده خوب و رضایت بخشی است.

دکتر مارک سی کرویت یکی از کارشناسان اصلی و متخصص نورورادیولوژی در مرکز پزشکی دانشگاه لیدن در هلند که سرپرستی این مطالعه را برعهده داشته تصریح کرد: پیام مهم این مطالعه این است که ظاهرا زنان مبتلا به میگرن برای معالجه یا پیشگیری از حملات میگرنی به شیوه‌های تهاجمی‌تر و سخت‌تر درمانی نیازی ندارند.

جزئیات بیشتر این آزمایشات در مجله انجمن پزشکی آمریکا منتشر شده است.

انتهای پیام

دوشنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۱
بازدیدها 1,491
دیدگاه ها . نظر
کد خبر 13836
برچسب:


Comments are closed.


عضویت در خبرنامهء خبر شهری