خانه » شهر من » اجتماعی » تدریس «کار و فناوری» به جای «حرفه‌وفن» در مقطع راهنمایی / تالیف کتب جدید عربی و انگیلسی

تدریس «کار و فناوری» به جای «حرفه‌وفن» در مقطع راهنمایی / تالیف کتب جدید عربی و انگیلسی

...


معاون تالیف و تولید مواد و رسانه‌های آموزشی وزارت آموزش و پرورش از تالیف کتب جدید عربی و انگیلسی خبر داد و گفت: پس از تصویب برنامه راهنما و ساعات درسی در شورای عالی آموزش و پرورش، این کتابهای جدید به زیر چاپ خواهند رفت.

حمیدرضا کفاش در گفت‌وگو با خبرنگار «آموزش و پرورش» ایسنا، با اشاره به تغییرات کتابهای سوم دبستان و اول متوسطه اول (اول راهنمایی سابق) در سال 92 گفت: کتابهای سوم متناسب با کتب دوم دبستان و با همان عناوین درسی تالیف و تدوین می‌شود و در حال حاضر گروه مربوطه تالیف کتب سوم را انجام می‌دهند.

وی با بیان اینکه برنامه کتابهای اول متوسطه اول نظام جدید نیز آماده شده و برای تایید نهایی باید به تصویب شورای عالی آموزش و پرورش برسد که در دستور کار قرار گرفته است، افزود: شورای عالی براساس ساعات و عناوین، تدریس را مصوب و برای چاپ به سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی اعلام می‌کند.

تدریس کار و فناوری بجای حرفه و فن سال آینده در پایه اول متوسطه اول

معاون تالیف و تولید مواد و رسانه‌های آموزشی آموزش و پرورش اظهار کرد: از سال آینده بر اساس تغییرات و بازنگری کتب درسی، کتاب حرفه و فن به “کار و فناوری “تبدیل شده و “آداب و مهارتهای زندگی” به عناوین کتب اول متوسطه اول (اول راهنمایی سابق) اضافه می‌شود.

به گفته کفاش، کتابهای عربی و زبان انگلیسی جدیدالتالیف پایه اول متوسطه اول در سال 92 وارد کلاس‌های درس می‌شود که پس از تصویب برنامه راهنما و ساعات درسی در شورای عالی آموزش و پرورش، تا دو هفته آینده به سازمان پژوهش ابلاغ و پس از تنظیم تا پایان سال به زیر چاپ خواهد رفت.

معاون تالیف و تولید مواد و رسانه‌های آموزشی آموزش و پرورش از کاهش حجم و ساعات درسی و همچنین تغییر برخی از عناوین کتب اول متوسطه اول در سال تحصیلی آینده خبر داد و گفت: در راستای متناسب سازی ساعات، حجم محتوای کتب کاهش خواهد یافت و همه این برنامه‌ها پس از تصویب شورای عالی آموزش و پرورش بزودی اجرایی می‌شود.

انتهای پیام

دوشنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۱
بازدیدها 1,966
دیدگاه ها . نظر
کد خبر 13779
برچسب:


Comments are closed.


عضویت در خبرنامهء خبر شهری