خانه » سینما و فیلم » «جان كارتر» گيشه‌ي سينماهاي آمريكا را فتح كرد

«جان كارتر» گيشه‌ي سينماهاي آمريكا را فتح كرد

درام تخيلي «جان كارتر» با فروش 10 ميليون دلاري در روز جمعه، پرفروش‌ترين فيلم سينماي آمريكاي شمالي شد. به گزارش خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، با گذشت چندين روز از اكران درام ...

درام تخيلي «جان كارتر» با فروش 10 ميليون دلاري در روز جمعه، پرفروش‌ترين فيلم سينماي آمريكاي شمالي شد.

به گزارش خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، با گذشت چندين روز از اكران درام تخيلي «جان كارتر» در آمريكا، اين فيلم موفق به فروش نزديك به 10 ميليون دلار در گيشه‌ي اين كشور شد.

به گزارش ورايتي، فيلم «جان کارتر» محصول كمپاني «والت ديزني»، يك درام تخيلي است که به حضور يک سرباز کهنه‌کار آمريکايي در مريخ مي‌پردازد.

«آندري استنتون»، کارگردان اسکاري هاليوود، ساخت اين درام جنگي را برعهده داشته و «تايلور کيچ» و «لين کالينز» نيز تهيه و توليد اين فيلم را با تم جنگ تمدن‌هاي منظومه‌ي شمسي عهده‌دار بودند.

«جيم موريس» خالق فيلم‌هاي سرشناسي چون «وال.اي» و «موش سرآشپز» با همکاري «کالين ويلسون» – از سازندگان «آواتار»- مسئول ساخت بخش‌هاي انيميشن اين پروژه بودند.

«استنتون» علاوه‌بر کارگرداني، نگارش فيلم‌نامه‌ي «جان کارتر» را نيز برعهده داشته است. او پيش‌تر فيلم‌نامه‌ آثاري چون «وال.اي» را براي کمپاني ديزني به نگارش درآورده بود. منبع اصلي نگارش فيلم‌نامه‌ي «جان کارتر مريخي» کتابي به قلم «ادگار ريس بروگز» بوده و از ديگر نويسندگان فيلم‌نامه‌ي اين پروژه مي‌توان به «مايکا چبون» اشاره کرد.

داستان فيلم به جنگ تمدن‌هاي زميني و غيرزميني مي‌پردازد. يک سرباز کهنه‌کار آمريکايي به مريخ منتقل شده است، او يک منطقه‌ي باشکوه و متنوع زيستي کشف مي‌کند. موجوداتي به بلندي چهارمتر را مي‌بيند و به ناگاه خودش را در بند شاهزاده هليوم گرفتار مي‌بيند و در پي فرار و نجات جان خود برمي‌آيد. بازيگران مطرحي چون «ويليام دافو»، «سامانتا مورتون»، «دومينک وست» و«پولي واکر» در اين پروژه‌ي سينمايي حضور دارند.

پس از «جان کارتر»، انيميشن «دكتر سوس؛ لوراكس» كه از روز 2 مارس (‌12 اسفند) نمايش خود را در سينماهاي آمريكاي شمالي آغاز كرده است، با فروش ‌9/6 ميليون دلاري در جايگاه دوم گيشه‌ي آمريكا در روز جمعه ايستاد.

انيميشن کامپيوتري و سه‌بعدي «دكتر سوس» محصول كمپاني يونيورسال كه براساس کتاب کودکانه‌ي «دکتر سوس» ساخته شده، بهترين فروش آغازين يك انيميشن تك قسمتي را در هاليوود به دست آورده است.

بعد از فيلم «دكتر سو»، سينمايي «پروژه‌ي ايكس» نيز با فروش چهار ميليون دلاري در رتبه سوم گيشه سينماهاي آمريكا در روز جمعه ايستاد. «پروژه‌ي ايكس» در ژانر کمدي و با فيلم‌نامه‌اي از «مت دريک» و «مايکل باکال» ساخته شده است. اين درام به تهيه‌کنندگي «تاد فيليپس» توليد شده و «توماس مان»، «اوليور کوپر» و «جاناتان دنيل براون» بازيگران آن هستند.

یکشنبه ۲۱ اسفند ۱۳۹۰
بازدیدها 1,369
دیدگاه ها . نظر
کد خبر 1376

Comments are closed.


عضویت در خبرنامهء خبر شهری