خانه » سینما و فیلم » تئاتر » اکبر عبدی با داود میرباقری به صحنه تئاتر می‌آید

اکبر عبدی با داود میرباقری به صحنه تئاتر می‌آید

مهر نوشت: اکبر عبدی بازیگر با سابقه سینما و تئاتر ایران از حضور مجدد خود در مقام بازیگر تئاتر با اثری از داود میرباقری در نوروز سال 92 خبر داد. عبدی درباره ...

مهر نوشت:

اکبر عبدی بازیگر با سابقه سینما و تئاتر ایران از حضور مجدد خود در مقام بازیگر تئاتر با اثری از داود میرباقری در نوروز سال 92 خبر داد.

عبدی درباره جدیدترین فعالیت خود در زمینه بازیگری گفت: «به احتمال زیاد در دو اثر نمایشی به ایفای نقش بپردازم. یکی از این آثار توسط مهدی متوسلی در حال نگارش است و اثر دیگر نیز قرار است توسط داود میرباقری نوشته شود.»

این هنرمند ادامه داد: «قرار است اثر میرباقری نوروز 92 اجرا شود و من نیز به عنوان یکی از بازیگران اثر باشم. این نمایشنامه داستان بسیار زیبا و جذابی دارد ولی هنوز مکان اجرای نمایش مشخص نیست.»
وی درباره تجربه جدید خود در زمینه کارگردانی تئاتر نیز یادآور شد: «پیش از این بارها قصد داشتم نمایش «سوپر بقال ایرونی» را به صحنه ببرم، اما هنوز سالن مناسب برای اجرای این نمایش مشخص نشده است. امیدوارم بتوانم این نمایش را نیز به زودی به صحنه ببرم.»
عبدی درباره دلایل حضور کمرنگ خود در عرصه بازیگری و کارگردانی تئاتر طی یک دهه گذشته تأکید کرد: «بودجه نمایش «اکبرآقا آکتور تیاتر» را که در تماشاخانه سنگلج به صحنه بردم و با استقبال بسیاری خوبی نیز همراه بود، بعد از دو سال دریافت کردم.»
بازیگر نمایش‌های‌ «بنگاه تئاترال» و «پنجره فولاد» افزود: «چگونه می‌شود با این شرایط به صورت مستمر در تئاتر کار کرد؟ با این شرایط باید اموال شخصی را بفروشم تا بتوانم پول عوامل را بدهم. از طرف دیگر قیمت سالن‌های خصوصی نیز بالاست.»
عبدی علاوه بر نقش‌آفرینی در آثار نمایشی در عرصه سینما نیز ایفاگر نقش‌هایی به یادماندنی در آثاری همچون «مادر» زنده‌یاد علی حاتمی، «اجاره نشین‌ها» داریوش مهرجویی، «دزد عروسک‌ها» محمدرضا هنرمند، «نان، عشق و موتور هزار» ابوالحسن داودی و «آدم برفی» داود میرباقری بوده است.
داود میرباقری نیز آخرین تجربه کارگردانی در عرصه تئاتر را در دهه 70 و با آثاری چون «دندون طلا» و «عشق‌آباد» دارد که با استقبال قابل توجهی مخاطبان تئاتر مواجه شدند.
وی در عرصه سینما و تلویزیون نیز آثاری همچون «آدم‌برفی»، «امام علی (ع)»، «مسافر ری» و «مختارنامه» را کارگردانی کرده است.
یکشنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۱
بازدیدها 1,562
دیدگاه ها . نظر
کد خبر 13750
برچسب:


Comments are closed.


عضویت در خبرنامهء خبر شهری