خانه » فناوری » هلیکوپتری که با قدرت ذهن پروازمیکند

هلیکوپتری که با قدرت ذهن پروازمیکند

یک شرکت آمریکایی اقدام به ساخت پروژه کنترل از راه دور هلیکوپتر برای کاربردهای آموزشی کرده که کنترل آن با قدرت ذهن صورت می گیرد. به گزارش مهر، این دستگاه که ...

یک شرکت آمریکایی اقدام به ساخت پروژه کنترل از راه دور هلیکوپتر برای کاربردهای آموزشی کرده که کنترل آن با قدرت ذهن صورت می گیرد.

به گزارش مهر، این دستگاه که نمونه اولیه آن تولید شده و مورد آزمایش قرار پازل باکس اوربیت نام دارد که از یک هدست تشکیل شده که می تواند تفسیر امواج مغزی را مورد نظارت قرار دهد.

 

این هلی کوپتر کروی شکل با این هدف طراحی شده که در برابر اشیائی که هنگام پرواز به آنها برخورد می کند مقاوم باشد

 

پازل باکس طی دو سال گذشته برای کلاسهای درسی و تلویزیون اقدام به هلی کوپترهایی کرده که با قدرت ذهن کنترل می شود و اکنون به یک سایت اینترنتی روی آورده تا فروش محصول 299 دلاری خود را آغاز کند.

بنیانگذاران این شرکت اظهار می دارند که ما درحال فروش و ساخت این اسباب بازی جدید متفاوت هستیم. ما به زودی کار روی هلی کوپترهایی که با ذهن کنترل می شوند را به پایان می رسانیم و انتشار راهنما و نرم افزار آنها را برای جدا کردن قطعات و سرهم کردن دوباره به دلخواه را آغاز خواهیم کرد.

این شرکت افزوده است که قصد دارد درسهایی برای چگونگی کنترل این دستگاه با ذهن منتشر کند و چگونگی تأثیرسیگنالهای مادون قرمز بر هلیکوپتر را تبیین کند. در حال حاضر آنها فرضیه ای را آزمایش می کنند که این نوع همکاری بتواند از نظر تجاری موفق باشد تا علم و آموزش در کنار هم قرار گرفته و نتیجه بخش باشند.

 

این هلی کوپتر اگر هنگام پرواز به اشیا و حتی دیوار برخورد کند مقاومت خواهند کرد و دچار سقوط نمی شود

 

این هلی کوپتر با ظاهر عجیبش طوری طراحی شده که قطعات آن از هم جدا نشده و به اصلاح دچار شکستگی نشود.

پازل باکس اربیت دارای یک طرح کروی است که تیغه های هلیکوپتر را از برخوردهای غیرعمدی با اشیائی چون دیوار و سقوط محافظت می کند.

به رغم این که در گذشته هلیکوپترهای کنترل از راه دور به شکننده بودن شهرت دارد، این نمونه های اولیه از قابلیت ارتجاع برخوردار است و کیفیت ساخت آن به گونه ای است که دچار شکستگی نمی شود.

 

نسخه های پیشین از این هلیکوپتر که دارای ظاهری سنتی تر بود و دانش آموزآن آن را آزمایش کردند

 

 

یکشنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۱
بازدیدها 1,490
دیدگاه ها . نظر
کد خبر 13698

Comments are closed.


عضویت در خبرنامهء خبر شهری