خانه » شهر من » اجتماعی » اهدای خون در تهران کاهش یافت

اهدای خون در تهران کاهش یافت

تهرانی‌ها در آستانه زمستان به علت بارش باران در هفته گذشته و کاهش دمای هوا، کمتر از اهدای خون استقبال کردند. به گزارش سرویس «سلامت»‌ ایسنا، در دو روز پایانی هفته ...

تهرانی‌ها در آستانه زمستان به علت بارش باران در هفته گذشته و کاهش دمای هوا، کمتر از اهدای خون استقبال کردند.

به گزارش سرویس «سلامت»‌ ایسنا، در دو روز پایانی هفته گذشته، اهداکنندگان تهرانی با مراجعه به مراکز اهدای خون استان تهران، تنها 1354 واحد خون اهدا کردند؛ این در حالی است که متوسط اهدای خون روزانه در این استان در ماه‌های پیش به 1200 واحد می‌رسیده است.

توزیع خون به 170 مرکز درمانی و بیمارستانها در دو روز گذشته 1190 واحد بوده و میزان ذخایر خون در انتقال خون استان تهران، به 4070 واحد رسیده است.

این در حالیست همه ساله بسیاری از اهداکنندگان، یک نوبت از اهدای خون خود را در طول سال به روزهای تاسوعا و عاشورای حسینی موکول می‌کنند؛ در صورتی که نیاز به خون روز و ماه نمی‌شناسد و خون و فرآورده‌های مورد نیاز بیماران باید در هر لحظه در دسترس باشند.

سازمان انتقال خون از هموطنان سراسر کشور به ویژه تهران و شهرهای بزرگ درخواست دارد که بیماران نیازمند به خون را فراموش نکنند و هم اکنون با اهدای خون خود به یاری آنان بشتابند.

گفتنی است همه ساله تعداد زیادی از اهداکنندگان با مراجعه به مراکز اهدای خون در روزهای تاسوعا و عاشورای حسینی، مبادرت به اهدای خون می‌کنند که این امر موجب ازدحام بیش از حد و تشکیل صف‌های طولانی برای اهدای خون و بروز مشکلاتی برای بهره‌مندی مناسب از خون‌های اهدایی می‌شود.

انتهای پیام

شنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۱
بازدیدها 1,397
دیدگاه ها . نظر
کد خبر 13697
برچسب:


Comments are closed.


عضویت در خبرنامهء خبر شهری