خانه » فرهنگ و ادب » هنر » نقاشی » این تابلو 47میلیون پوند ارزش دارد

این تابلو 47میلیون پوند ارزش دارد

تابلو انتزاعی «شماره 1» اثر مارک روتکو به قیمت 47.3 میلیون پوند در حراجی سوتبی به فروش رفت. به گزارش خبرآنلاین و به نقل از تلگراف، این اثر مهم روتکو که «شماره ...

تابلو انتزاعی «شماره 1» اثر مارک روتکو به قیمت 47.3 میلیون پوند در حراجی سوتبی به فروش رفت.

به گزارش خبرآنلاین و به نقل از تلگراف، این اثر مهم روتکو که «شماره 1 (قرمز و آبی سلطنتی)» نام دارد در حالی به قیمت 47.3 میلیون پوند (75.1 میلیون دلار) به فروش رفت که اثری از جکسون پولاک موفق شد رکورد آثار پولاک در حراجی‌ها را جابجا کند.

«شماره 1» در نظر منتقدان یکی از ظریفت‌ترین نمونه‌های سبک خاص روتکو است، آثاری در ظاهر به شدت ساده که قدرتشان از کنار هم قرار گرفتن رنگ‌ها می‌آید.

اگر رقابت بر سر خرید این تابلو کمی بیشتر ادامه پیدا می‌کرد، رکورد آثار روتکو در حراجی‌ها شکسته می‌شد. ماه مه امسال تابلو «نارنجی، قرمز، زرد» روتکو در حراجی کریستی به قیمت 54.7 میلیون پوند (86.9 میلیون دلار) به فروش رفت.

 

«شماره 1» اثر مارک روتکو به قیمت 47.3 میلیون پوند به فروش رفت

 

«شماره 4، 1951» اثر جکسون پولاک به قیمت 24.5 میلیون پوند به فروش رفت

سوتبی «شماره 1» را اثری مهم با توجه به ابعاد بزرگش توصیف کرده است، روتکو این اثر را به عنوان یکی از بهترین کارهایش در نمایشگاه تک‌نفره سال 1954 خود در انستیتو هنر شیکاگو انتخاب کرده بود و تابلو 30 سال در همان مجموعه باقی ماند.

در حراجی داغ سوتبی تابلو «شماه 4، 1951» جکسون پولاک به قیمت 24.5 میلیون پوند به فروش رفت که رکورد 14.5 میلیون پوندی آثار جکسون، نقاش مکتب اکسپرسیونیسم انتزاعی را در حراجی‌ها جابجا کرد.

حراجی آثار هنر معاصر سوتبی روز سه‌شنبه برگزار شد.

شنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۱
بازدیدها 2,050
دیدگاه ها . نظر
کد خبر 13659

Comments are closed.


عضویت در خبرنامهء خبر شهری