خانه » شهر من » اجتماعی » جزییات حادثه واژگونی تانکر بنزین در اتوبان آزادگان

جزییات حادثه واژگونی تانکر بنزین در اتوبان آزادگان

...


ظهر امروز واژگونی یک دستگاه تانکر حامل 30 هزار لیتر بنزین در بزرگراه آزادگان تهران، سبب مرگ راننده و انسداد چند ساعته این بزرگراه شد.

سید جلال ملکی، سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران در گفت‌وگو با خبرنگار «حوادث» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، در این باره گفت: در ساعت 12:47 ظهر روز پنجشنبه، طی تماس‌های متعددی با سامانه 125، این حادثه به آتش‌نشانی اطلاع داده شد و به دنبال آن با توجه به حساسیت موضوع، ستاد فرماندهی هفت ایستگاه را به محل حادثه واقع در مسیر شمال به جنوب بزرگراه آزادگان محدوده حکیم اعزام کرد.

وی با بیان اینکه بیش از 80 آتش‌نشان به همراه پنج تانکر آب، سه جرثقیل سنگین، چهار خودروی فوماتیک، سه خودروی کف در جریان این عملیات حاضر بودند، اظهار کرد: راننده این تانکر 30 هزار لیتری بنزین به دلیل شدت جراحت وارده جان خود را از دست داده، اما این حادثه مصدوم یا فوتی دیگری نداشت.

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران اضافه کرد: از همان لحظات اولیه حضور آتش‌نشانان در محل، آتش‌نشانان با همکاری عوامل راهور، نسبت به انجام عملیات ایمن‌سازی و انسداد بزرگراه آزادگان به منظور پیشگیری از حوادث احتمالی، اقدام کردند.

ملکی با بیان اینکه در حال حاضر مسیر جنوب به شمال اتوبان آزادگان باز است، به ایسنا گفت: اما با توجه به اینکه عملیات آتش‌نشانان و عوامل شهرداری در مسیر شمال به جنوب ادامه دارد، این مسیر از بزرگراه آزادگان فعلا مسدود است.

وی که خود نیز در محل حادثه حضور داشت، در خصوص برخی اظهارات مطرح شده پیرامون انفجار این تانکر نیز خاطر نشان کرد: هیچ مورد آتش‌سوزی در این حادثه رخ نداد و تنها در حاشیه بزرگراه، دود غلیظی برخاسته بود که این دود نیز ناشی از انجام عملیات ساختمانی در یکی از ساختمان‌های در حال ساخت بود و ربطی به حادثه نداشت.

به گفته ملکی، در حال حاضر این تانکر 30 هزار لیتری بنزین توسط جرثقیل‌های سازمان آتش‌نشانی از میانه راه برداشته شده و باقی مانده بنزین نیز توسط عوامل شرکت مربوطه در حال جمع‌آوری و انتقال به تانکری دیگر است.

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران ادامه داد: در حال حاضر آتش‌نشانان نیز در محل حضور دارند و مشغول پاکسازی سطح خیابان از بنزین و جمع‌آوری آن هستند.

وی با بیان اینکه تا دقایقی دیگر عملیات آتش‌نشانان به طور کامل به پایان می‌رسد، به ایسنا گفت: پس از آن عوامل آتش‌نشانی منطقه را به تیم‌های شهرداری و راهور تحویل داده و به عملیات خود خاتمه خواهند داد.

انتهای پیام

پنج شنبه ۲۵ آبان ۱۳۹۱
بازدیدها 1,436
دیدگاه ها . نظر
کد خبر 13651
برچسب:


Comments are closed.


عضویت در خبرنامهء خبر شهری