خانه » خودرو » آونتدور روداستر، «هیجان انگیزترین» لامبورگینی رونمایی شد

آونتدور روداستر، «هیجان انگیزترین» لامبورگینی رونمایی شد

لامبورگینی با انتشار تصاویری از مدل بدون سقف آونتادور، از آغاز تولید این خودرو خبر داده است. به گفته کارخانه ایتالیایی، آونتادور «هیجان انگیزترین» خودرویی است که تاکنون با مارک ...

لامبورگینی با انتشار تصاویری از مدل بدون سقف آونتادور، از آغاز تولید این خودرو خبر داده است. به گفته کارخانه ایتالیایی، آونتادور «هیجان انگیزترین» خودرویی است که تاکنون با مارک گاو خشمگین لامبورگینی تولید شده است.

استقبال از آونتادور کوپه، که تابستان گذشته رونمایی شد، بسیار خوب بوده و لامبورگینی تا کنون ۱۳۰۰ دستگاه از آن را به خریداران ثروتمندش در سراسر جهان تحویل داده است. کارخانه ایتالیایی امیدوار است مدل بدون سقف آونتادور هم با همین استقبال خوب روبرو شود.
ماشین از همان پلت‌فرم و قوای محرکه مدل کوپه استفاده می‌کند. موتوری دوازده سیلندر با حجم ۶.۵ لیتر و قدرت ۷۰۰ اسب بخار که می‌تواند سرعت ماشین را تنها در سه ثانیه از صفر تا صد کیلومتر در ساعت برساند. حداکثر سرعت ماشین هم ۳۵۰ کیلومتر در ساعت است.

 

آونتدور روداستر، «هیجان انگیزترین» لامبورگینی رونمایی شد

 

وزن ماشین اعلام نشده است اما به نظر نمی‌رسد خیلی از مدل کوپه سنگین‌تر باشد. سقف متحرک ماشین از دو قطعه فیبرکربن محکم ساخته شده است که به گفته لامبورگینی تنها در چند ثانیه می‌توان آن را نصب کرد. وزن هر قطعه تنها شش کیلوگرم است و به راحتی در صندوق جلوی ماشین جا می‌شود.
برای جاگرفتن سقف و سیستم اتوماتیک مراقبت از سر رانندگان هنگام چپ کردن ماشین، لامبورگینی ستون عقب ماشین را از نو طراحی کرده است. شیشه عقب هم در حالت بدون سقف می‌توان بالا نگه داشت تا هم فشار باد روی سرنشینان را کم کند و هم جلوی صدای موتور را بگیرد.

 

آونتدور روداستر، «هیجان انگیزترین» لامبورگینی رونمایی شد

 

تغییر ظاهری دیگر در پشت ماشین است که شیشه‌ای دو تکه روی موتور قرار گرفته تا هم راه برای خنک‌شدن موتور فراهم شود و هم بتوان موتور دوازده سیلندر ماشین را دید.
لامبورگینی آونتادور روداستر را با رنگ جدیدی عرضه کرده است. این رنگ آبی که «آزورو ته‌تیس» (Azuuro Thetis) نام دارد در نورهای مختلف تغییر می‌کند و  از رنگ آبی مدل میورا روداستر سال ۱۹۶۸ الهام گرفته شده است.
برخلاف پیش‌بینی‌ها، لامبورگینی این ماشین را در نمایشگاه خودرو لس‌آنجلس نمایش نخواهد داد.  اولین نمایش ماشین بهار آینده و در بورلی هیلز خواهد بود و خریداران می‌توانند از تابستان آینده آن را به قیمت سیصد هزار یورو خریداری کنند.
چهارشنبه ۲۴ آبان ۱۳۹۱
بازدیدها 4,558
دیدگاه ها . نظر
کد خبر 13638

Comments are closed.


عضویت در خبرنامهء خبر شهری