خانه » شهر من » اجتماعی » چمران: تامین اسکان برای املاک تخلیه شده مجاور گودبرداری وظیفه مالک است

چمران: تامین اسکان برای املاک تخلیه شده مجاور گودبرداری وظیفه مالک است

...


رییس شورای اسلامی شهر تهران تاکید کرد: در صورتی که در جریان هر نوع گودبرداری، خانه‌های اطراف برای حفاظت از جان افراد تخلیه شود، مالک وظیفه دارد که تمهیدات اسکان این افراد را فراهم کند.

مهدی چمران در گفت‌وگو با خبرنگار «شهری» خبرگزاری دانشجویان ایران ، ضمن ابراز بی‌اطلاعی از جریان تخلیه املاک مجاور یک گودبرداری در خیابان کمیل که دو روز پیش (دوشنبه) انجام شده است، گفت: به هر حال مالک یک پروژه ساختمانی موظف است در صورتی که بیم به خطر افتادن جان افراد در پلاک‌های مجاور را دارد، نسبت به تخلیه و همین‌طور تامین اسکان آنها اقدام کند.

وی خاطرنشان کرد: در صورتی که مالک شرایط اسکان موقت را برای ساکنان املاک تخلیه شده فراهم نکند، ساکنان می‌توانند بلافاصله به دادگستری شکایت کنند تا ضابط قضایی از ادامه کار جلوگیری و مالک را مجبور به فراهم کردن شرایط اسکان موقت کند.

به گزارش ایسنا، عصر دوشنبه و در جریان گودبرداری یک پارکینگ عمومی در خیابان هرمزان خیابان کمیل منطقه 10 شهرداری تهران، پلاک‌های اطراف این گودبرداری برای رعایت احتیاط و حفظ جان شهروندان تخلیه شدند.

این مقام مسئول در شهرداری تهران اعلام کرد که اگر قرار باشد زمان تخلیه خانه‌های اطراف این پروژه طولانی شود، شهرداری برای پیش‌بینی تمهیداتی به منظور اسکان ساکنان این املاک اقدام خواهد کرد.

نیروهای امدادی پس از حضور در محل متوجه شدند که چند ساختمان در ضلع‌جنوبی و شرقی این زمین قرار دارند که احتمال ریزش آنها وجود دارد که با توجه به حساسیت موضوع ساکنان ااین ساختمان‌ها را خارج کردند.

در جریان این حادثه به هیچ یک از افراد آسیبی وارد نشده و این زمین نیز پس از ایمن‌سازی و رفع خطر به عوامل شهرداری تحویل داده شد.

انتهای پیام

چهارشنبه ۲۴ آبان ۱۳۹۱
بازدیدها 1,493
دیدگاه ها . نظر
کد خبر 13591
برچسب:


Comments are closed.


عضویت در خبرنامهء خبر شهری