خانه » شهر من » اجتماعی » راه اندازی طرح مراقبت از خون در همه مراکز درمانی کشور

راه اندازی طرح مراقبت از خون در همه مراکز درمانی کشور

...


مدیرعامل سازمان انتقال خون از طراحی نرم افزار مراقبت از خون خبر داد و گفت: در صورت حمایت وزارت بهداشت در تمام سیستم‌های درمانی کشور اجرا می‌شود که با استفاده از آن عوارض تجویز خون به حداقل خواهد رسید.

به گزارش خبرنگار سلامت ایسنا منطقه دانشگاه علوم پزشکی تهران، دکتر غلامرضا توگه در سمینار اولین آزمایشگاه هوشمند که در دانشگاه علوم پزشکی تهران برگزار شد، عنوان کرد: سازمان انتقال خون از سال 83 با استقرار نرم افزار نگاره در پایگاه‌های اصلی و اقماری خود در سطح کشور عملا تمام فرایندهای جاری سازمان را در تمام پایگاه ها به صورت الکترونیک و هوشمند طراحی و نصب کرده است و تمام فرایندهای سازمان به صورت الکترونیک ثبت می شود.

وی تصریح کرد: این امر باعث شده است که تمام فرایندها از ابتدا که اهداکنندگان پذیرش می‌شوند تا زمانی که خون از واحد پخش توزیع می شود اطلاعات را به صورت هوشمند ثبت کرده و درصورت بروز خطا در هر یک از مراحل امکان رفتن به مرحله بعدی متوقف می شود.

مدیرعامل سازمان انتقال خون عنوان کرد: درحال حاضر به فکر طراحی نرم افزار جدیدی هستیم تا بتوان اطلاعات تمام فرایندها را از ابتدا تا انتهای مصرف به صورت هوشمند ثبت کرد از این طریق امکان برنامه ریزی دقیق برای توزیع خون و فراورده‌های خونی فراهم خواهد شد و عوارض تجویز خون به حداقل می رسد.

انتهای پیام

سه شنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۱
بازدیدها 1,818
دیدگاه ها . نظر
کد خبر 13586
برچسب:


Comments are closed.


عضویت در خبرنامهء خبر شهری