خانه » شهر من » اجتماعی » «سرباز امدادگر» طرح مثبتی است/طرح نیازمند تایید ستادکل است

«سرباز امدادگر» طرح مثبتی است/طرح نیازمند تایید ستادکل است

...


معاون قوانین و مقررات سازمان وظیفه‌عمومی ناجا با اشاره به پیشنهاد طرح «سرباز امدادگر» که چندی است از سوی جمعیت هلال‌احمر مطرح شده است، گفت: در صورت موافقت ستاد کل با این طرح، سازمان وظیفه عمومی ناجا ساز و کار اجرایی آن را فراهم خواهد کرد.

سرهنگ حجت‌الله واعظی‌نژاد در گفت‌وگو با خبرنگار «انتظامی» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، در این باره گفت: کلیت طرح‌هایی نظیر «سرباز امدادگر» در قانون تصویب شده، اما موضوعی به نام سرباز امدادگر در متن آن وجود ندارد.

وی با بیان اینکه گرفتن سرباز از سوی سازمان‌ها و نهادهای مختلف در قالب «سرباز امریه» گنجانده می‌شود، اظهارکرد: سازمان متقاضی طرح سرباز امدادگر باید درخواست خود را به ستاد کل نیروهای مسلح ارائه دهد و از پیشنهادش دفاع کند.

معاون قوانین و مقررات سازمان وظیفه عمومی ناجا ادامه داد: همان‌طور که انواع دیگری از سرباز نظیر سرباز معلم و … وجود دارد، در صورت موافقت ستاد کل نیروهای مسلح با پیشنهاد سربازامدادگر، سازمان وظیفه عمومی ناجا این ظرفیت را دارد که همانند دیگر سربازها به وضعیت اعزام این افراد نیز رسیدگی کند.

واعظی‌نژاد با بیان اینکه سازمان متقاضی باید از ضرورت طرح سرباز امدادگر در ستاد کل نیروهای مسلح دفاع کند به ایسنا گفت: معتقدم این طرح، طرح مثبتی است؛ چرا که بر اساس قانون اساسی و قانون وظیفه عمومی، نیروهای مسلح در زمان صلح باید در امور مختلف از جمله امور امدادی به دولت کمک کنند.

وی اصل این طرح را خوب ارزیابی کرد و گفت: باید ساز و کار اجرایی این طرح تامین شود.

انتهای پیام

سه شنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۱
بازدیدها 1,225
دیدگاه ها . نظر
کد خبر 13584
برچسب:


Comments are closed.


عضویت در خبرنامهء خبر شهری