خانه » دکوراسیون » چه پوششى براى کف خانه مناسب تر است؟

چه پوششى براى کف خانه مناسب تر است؟

اما برای کف پوش های استفاده شده در آشپزخانه بهتر است ازبراق کننده پلییوریتن استفاده شود زیرا احتیاج به مراقبت کمتری دارد و استحکام بیشتری هم دارد. به گزارش خبرنگار بازار باشگاه ...

اما برای کف پوش های استفاده شده در آشپزخانه بهتر است ازبراق کننده پلییوریتن استفاده شود زیرا احتیاج به مراقبت کمتری دارد و استحکام بیشتری هم دارد.

به گزارش خبرنگار بازار باشگاه خبرنگاران متداول ترین نوع براق کردن کف پوش، استفاده از واکس است که به کف پوش ها جلای بسیار زیبا می بخشد و لازم است حداقل سالی یک بار واکس زده شوند.
● کف پوش های چوب پنبه ای
این نوع کف پوش از چوب پنبه حقیقی ساخته می شود که از پوست درخت بلوط گرفته می شود که اغلب در مناطق مدیترانه ای مخصوصاً در کشور پرتغال بسیار یافت می شود. به دلیل این که برای تولید این کف پوش احتیاج به پوست درخت بلوط داریم لذا تولید آن برای اکوسیستم مخرب نیست. این نوع کف پوش در مکان هایی استفاده می شود که انعکاس صدا در آنجا مهم محسوب می شود و می خواهند محیطی آرام داشته باشند مانند استودیوها. رنگ چوب پنبه رنگی گرم است و به دکوراسیون خانه یا اتاق حالتی بسیار زیبا و طبیعی می بخشد. این کف پوش معروف است به این که جزو راحت ترین نوع کف پوش برای پا محسوب می شود و همچنین «عایق صدا»ی مناسبی نیز است و در تمام نقاط خانه مانند آشپزخانه و حتی کتابخانه کف پوش مناسبی است. ، کف پوش چوب پنبه ای می تواند مانند کف پوش های چوبی به وسیلهواکس و یا پلییوریتن براق شود.
متداول ترین نوع براق کردن کف پوش، استفاده از واکس است که به کف پوش ها جلای بسیار زیبا می بخشد و لازم است حداقل سالی یک بار واکس زده شوند. اما برای کف پوش های استفاده شده در آشپزخانه بهتر است ازبراق کننده پلییوریتن استفاده شود زیرا احتیاج به مراقبت کمتری دارد و استحکام بیشتری هم دارد. به دلیل این که این نوع کف پوش جاذب آب است می بایست کاملاً مراقب بود و هر زمان که آب یا مایع دیگری بر روی آن ریخت سریعاً توسط پارچه پاک و تمیز شود چون این نوع کف پوش هم به راحتی منبسط و منقبض می شود( کف پوش های چوب پنبه ای هم وجود دارد که از پلاستیک ساخته می شوند).

● کف پوش های لینولیوم
این نوع کف پوش یک مخلوط طبیعی ساخته شده از روغن تخم کتان اکسید شده، خاک اره، سنگ آهک پودر شده، صمغ کاج و رنگدانه های مختلف است. این مخلوط اولین بار در سال ۱۸۶۳ توسط یک انگلیسی به نام فردریک دالتون ساخته شد. این مواد بسیار مستحکم هستند و به صورت وسیعی در تمامی مناطق مانند آپارتمان ها و حتی مناطق صنعتی استفاده می شد تا این که کف پوش های پلاستیکی در سال ۱۹۴۰ در دسترس مردم قرار گرفت. کف پوش های پلاستیکی مصنوعی در مقایسه با این نوع کف پوش از نظر نگهداری بسیار راحت تر بود و به طور چشمگیری بازار فروش لینولیوم را کساد کرد.
در بعضی مواقع مردم این دو نوع کف پوش (لینولیوم و کف پوش مصنوعی) را با یکدیگر اشتباه می گیرند، در صورتی که مواد تشکیل دهنده آن دو کاملاً با یکدیگر متفاوت هستند. تنوع رنگ در کف پوش های لینولیوم بسیار زیاد است و معمولاً به صورت ورقه ای در بازار موجود هستند.

● کاشی های کف چرمی
این نوع از کاشی ها نیز در رنگ ها و سایزهای مختلفی وجود دارد. آنها می توانند خیلی زیبا و شیک باشند و عایق های بسیار خوبی برای صدا محسوب می شوند. در زیر پا خیلی نرم و لطیف احساس می شوند و ظاهری بسیار لوکس و گران قیمت دارند. در طول زمان شکل چرم عوض می شود و رنگ و جنس آنها تغییر می کند و همیشه دست نخورده و تازه به نظر نمی آید. استفاده از کف پوش های چرمی زیاد مقرون به صرفه نیست اما بسیار زیبا و فریبننده هستند. این نوع کاشی های کف با طراحی مد روز و یا حتی مدل های قدیمی و سنتی برای کتابخانه ها بسیار مناسب هستند. بهتر است که کاشی های چرمی در محیط هایی با آب و هوای خشک یا در رطوبت زیاد استفاده نشوند. کاشی های کف چرمی باید حداقل ۲بار در سال واکس بخورد و بدین منظور می بایست با فروشنده، نصاب یا توزیع کننده آنها قبلاً مشورت کنیم.

● موزائیک
این نوع کف، یک طرح یا تصویر مجازی از قطعات کوچک است. این قطعات کوچک شامل مرمر یا شیشه می باشند. رومیان چیزی را که ما امروزه موزائیک می نامیم ایجاد کردند و آن را بر روی کف و دیوارها استفاده می کردند. کلیساهای وابسته به روم شرقی نمونه بسیار خوبی است از کاربرد موزائیک های بسیار رنگارنگ و شگفت انگیز که در آنها قطعات کوچکی از طلا نیز دیده می شود.
برای این که ثابت کنیم ایده های بزرگ و قدیمی از بین نمی روند در طراحی های جدید نیز به صورت گسترده ای از موزائیک استفاده می شود. نمونه ها و طرح های قدیمی موزائیک را می توان در شهر Pompeii (یکی از شهرهای ایتالیا) مشاهده کرد و نمونه های مدرن و امروزی آن که دارای رنگ های بسیار شفاف و زنده ای هستند در حمام، آشپزخانه یا اتاق اصلی خانه استفاده می شود.

● پوشش های ارتجاعی کف
این پوشش ها از موادی ساخته شده است که شکل خود را حفظ می کند. این نوع کف شامل موادی مانند چوب پنبه، لینولیوم (یک نوع مشمع کف)، لاستیک و کف پوش پلاستیکی است. آنها از سنگ سرامیک، کف های سیمانی و حتی از کف پوش های چوبی نرم تر هستند؛ این بدین معنی است که آنها در زیر پا بسیار راحت هستند و شما می توانید برای مدت طولانی روی آنها بایستید. کف پوش های ارتجاعی همچنین عایق های ضد صدای بسیار مناسبی محسوب می شوند و از آنجا که آنها از انواع دیگر کف پوش ها نرم تر هستند، به راحتی خراش پیدا می کنند و نباید با اجسام سخت شست و شو شوند. پوشش های ارتجاعی کف به راحتی منقبض و منبسط می شوند که این مسئله بستگی به رطوبت و درجه هوا دارد. پس قبل از نصب این نوع کف پوش ابتدا اجازه دهید تا این کف پوش ها خود را با محیط و نوع آب و هوا تطبیق دهند و سپس آنها را بر روی زمین نصب کنید.

دوشنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۱
بازدیدها 2,011
دیدگاه ها . نظر
کد خبر 13535
برچسب:


Comments are closed.


عضویت در خبرنامهء خبر شهری