خانه » مطالب جالب » گنج‌های قلعه نمرود

گنج‌های قلعه نمرود

 «نمرود بن کنعان بن مروذ» در سال 2053 قبل از میلاد به دنیا آمد و از جمله شخصیت‌های تاریخی است که برای اولین بار در تورات به عنوان پادشاهی ستمگر ...

 «نمرود بن کنعان بن مروذ» در سال 2053 قبل از میلاد به دنیا آمد و از جمله شخصیت‌های تاریخی است که برای اولین بار در تورات به عنوان پادشاهی ستمگر که به جنگ با خدای برخاست، از آن یاد شد.

خبرگزاری فارس: گنج‌های قلعه نمرود + تصاویر

 

به گزارش سرویس خواندنی‌های خبرگزاری فارس، «نمرود بن کنعان بن مروذ» در سال 2053 قبل از میلاد به دنیا آمد و از جمله شخصیت‌های تاریخی است که برای اولین بار در تورات به عنوان پادشاهی ستمگر که به جنگ با خدای برخاست، از آن یاد شد.

در قرآن نیز از نمرود یاد و پادشاهی بیان شده که حضرت ابراهیم(ع) را در آتش افکند. همانگونه که برخی مورخان اظهار کرده‌اند که وی برج بابل را ساخت تا به مبارزه با خدای بپردازد.

بسیاری از فرهنگ‌ها او را نماد شر و اولین ستمگر و ظالم جهان می‌دانند. همچنین وی از جمله چهار پادشاه دنیاست که در قرآن از وی به عنوان پادشاه ستمگر یاد شده است. همچنین اولین پادشاه دنیاست که تاج برسر گذاشت و ادعای خدایی در جهان کرد.

اما گنج‌های نمرود طی سال‌های 1988 تا 1992 در شمال عراق در 37 کیلومتری شهر موصل کشف شدند و در بانک مرکزی عراق حفظ شدند و برای مدت کوتاهی تحت عنوان «گنج‌های نمرود» به نمایش گذاشته شدند.

تصاویری از این گنج‌ها و بقایای قلعه نمرود در بابل عراق را مشاهده می‌کنید:

 

 

 

دوشنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۱
بازدیدها 2,681
دیدگاه ها . نظر
کد خبر 13500

Comments are closed.


عضویت در خبرنامهء خبر شهری