خانه » شهر من » اجتماعی » دستگیری عامل هتک حیثیت اینترنتی

دستگیری عامل هتک حیثیت اینترنتی

...


رییس پلیس فتای استان گیلان از شناسایی و دستگیری عامل هتک حیثیت اینترنتی فردی در رشت خبر داد.

سرهنگ ایرج محمد خانی در گفت‌وگو با خبرنگار «حوادث» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، با اعلام این خبر گفت: به‌ دنبال ارجاع یک فقره پرونده از دادسرای رشت به دادخواهی فردی با هویت معلوم مبنی بر این که از طریق اینترنت مورد هتک حیثیت قرار گرفته، موضوع در دستور کار ماموران پلیس فتا قرار گرفت.

رییس پلیس فتای استان گیلان افزود: کارشناسان پلیس فتا با انجام اقدامات کارشناسی و مهندسی پرده از نقاب مجازی متهم این پرونده برداشت و با احراز هویت واقعی و شناسایی محل زندگیش، وی را با هماهنگی قضایی دستگیر و در بازرسی از منزل متهم یک دستگاه کیس رایانه حاوی 260 کلیپ مستهجن‌خارجی و تعدادی لوح‌فشرده غیرمجاز، دو دستگاه گوشی تلفن‌همراه ، تعدادی فلش‌مموری را کشف و ضبط کردند.

محمدخانی ادامه‌داد: متهم در بازجویی‌های به عمل آمده ضمن اقرار به بزه انتسابی برای سیر مراحل قانونی به دادسرای رشت تحویل داده شد.

رییس پلیس فتای فرماندهی انتظامی استان گیلان به افرادی که در فضای مجازی با هنجارشکنی قصد هتک حیثیت شهروندان را در سر دارند، هشدارداد: عملکرد بزهکاران اینترنتی زیر ذره بین کارشناسان تیم رصد شبانه‌روزی پلیس فتا بوده و این پلیس با برخورد قاطع، جدی و هوشمند، فضای مجازی را برای مجرمان سایبری ناامن کرده است.

انتهای پیام

یکشنبه ۲۱ آبان ۱۳۹۱
بازدیدها 2,118
دیدگاه ها . نظر
کد خبر 13440
برچسب:


Comments are closed.


عضویت در خبرنامهء خبر شهری