خانه » شهر من » اجتماعی » استاد دانشگاه تهران مطرح کرد: "طلاق" پایان 80 درصد ازدواج‌های مبتنی بر دوستی

استاد دانشگاه تهران مطرح کرد: "طلاق" پایان 80 درصد ازدواج‌های مبتنی بر دوستی

رییس بخش مطالعات و تحقیقات زنان دانشگاه تهران گفت: پژوهشهای علمی نشان داده ازدواج دختران و پسرانی که قبل از ازدواج با هم دوست بوده‌اند، 80 درصد در دو سال ...

رییس بخش مطالعات و تحقیقات زنان دانشگاه تهران گفت: پژوهشهای علمی نشان داده ازدواج دختران و پسرانی که قبل از ازدواج با هم دوست بوده‌اند، 80 درصد در دو سال اول به جدایی منجر می‌شود.

به گزارش سرویس «زنان» خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه فارس، فهیمه فرهمند‌پور عصر پنجشنبه در همایش “روابط آزاد و عقل و اخلاق” که در دانشگاه پیام‌نور شیراز برگزار شد، افزود: همین تحقیقات نشان می‌دهد که 20 درصد باقیمانده نیز در ادامه زندگی مشترک با توقعات بسیار بالای طرفین مواجه هستند.

فرهمندپور با بیان اینکه انگیزه پسران و دختران در ایجاد و ادامه روابط دوستی متفاوت است، گفت: سن ازدواج در جوانان باید پایین بیاید و این با تسهیل در شرایط ازدواج امکان‌پذیر می‌شود.

این استاد دانشگاه تهران خاطرنشان کرد: برای رسیدن به این هدف، باید آستانه خویشتن‌داری، تقوا و اخلاق را در وجود جوانان تقویت کنیم، تا در شرایط خاص، همه افراد زمینه پذیرش احکام شرعی را داشته باشیم.

رییس بخش مطالعات و تحقیقات زنان دانشگاه تهران بیان کرد: روابط آزاد در هر سطحی از نگاه دین نامشروع است و به حکم عقل نیز این روابط بسیار پرمخاطره بوده و پیامدهای مشکل‌آفرین به همراه دارد و این مشکلات بیشتر متوجه دختران خواهد بود که باید پاکدامنی قبل از ازدواج و وفاداری بعد از آن را در نظر بگیرند.

وی عفاف و پوشش را به عنوان یک ارزش اخلاقی و اجتماعی موثر در پیشگیری از بروز بسیاری از ناهنجاری‌های رفتاری دانست و افزود: عفاف و حجاب به عنوان یک ارزش اخلاقی و اجتماعی و مورد تایید عقل، دین و اخلاق است که می‌تواند پارسایی جنسی را در جوانان به همراه داشته باشد.

انتهای پیام

شنبه ۲۰ آبان ۱۳۹۱
بازدیدها 1,296
دیدگاه ها . نظر
کد خبر 13438
برچسب:


Comments are closed.


عضویت در خبرنامهء خبر شهری