خانه » شهر من » اجتماعی » توصیه‌های پلیس به هیات‌های مذهبی در آستانه فرارسیدن محرم الحرام

توصیه‌های پلیس به هیات‌های مذهبی در آستانه فرارسیدن محرم الحرام

...


نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران در آستانه فرار رسیدن ماه محرم الحرام و عاشورای حسینی، اطلاعیه‌ای صادر کرد.

به گزارش سرویس «انتظامی» ایسنا، متن این اطلاعیه بدین شرح است: «عاشورا نقطه عطف شجاعت، شکیبایی، ذلت گریزی و ستم ستیزی در تاریخ پرفراز و نشیب اسلام است. عاشورا مظلومانه ترین و جانگدازترین واقعیت در حیات بشری است که در آن، مبارزه با خودپرستی و خودکامگی با خون نگاشته شد.

در آستانه ماه محرم الحرام و عاشورای حسینی، نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران با تأسی از فرمایشات حکیمانه مقام معظم رهبری (مدظله العالی) در پاسداشت این ایام و همگامی با مردم شهیدپرور ایران اسلامی، توجه مسئولان هیات ها و دسته های مختلف عزاداری و همچنین شهروندان را به منظور ایجاد نظم و امنیت هرچه بیشتر مراسم عزاداری، به نکات زیر جلب می نماید:

– ماموران انتظامی و راهنمایی و رانندگی با تلاش بی‌وقفه کوشش خواهند نمود با برقراری نظم و امنیت و سهولت در تردد خودروها، برشکوه و عظمت مراسم عزاداری در سراسر کشور بیفزایند، لذا به شهروندان محترم توصیه می شود با ماموران انتظامی و راهنمایی و رانندگی در این ایام همکاری صمیمانه داشته باشند.

– به هیات ها و دسته های عزاداری تاکید می شود به منظور صیانت از نهضت عظیم کربلا، از انجام اعمال خرافی و دور از شان اسلام که موجب وهن دین و مظهر بی نظمی و ناهنجاری اجتماعی است، پرهیز نمایند.

– مسئولان هیات های عزاداری و تکایا، از نصب هر گونه داربست در معابر عمومی که موجب مسدود شدن خیابان و یا کندی عبور و مرور می شود به شدت پرهیز نمایند.

– به کلیه مسئولین هیات ها و دسته های عزاداری توصیه می شود در حرکت دسته های عزاداری و حین برگزاری مراسم عزاداری، بویژه در ساعات پایانی شب، رعایت حال بیماران و افراد مسن را بنمایند.

-مراکز 110 پلیس در تمامی ساعات شبانه روز آماده دریافت اطلاعات و خدمت رسانی به مردم خواهند بود.»

انتهای پیام

شنبه ۲۰ آبان ۱۳۹۱
بازدیدها 1,453
دیدگاه ها . نظر
کد خبر 13435
برچسب:


Comments are closed.


عضویت در خبرنامهء خبر شهری