خانه » شهر من » اجتماعی » دبیرکل جمعیت هلال‌احمر کشور: دو میلیون نفر عضو جمعیت هلال‌احمر هستند

دبیرکل جمعیت هلال‌احمر کشور: دو میلیون نفر عضو جمعیت هلال‌احمر هستند

...


دبیرکل جمعیت هلال احمر کشور، گفت: در کل کشور دو میلیون نفر عضو جمعیت هلال‌احمرهستند که یک میلیون و 600 هزار نفر آنان را جوانان تشکیل می‌دهند این در حالیست که باید برای این جوانان امکانات فرهنگی، ورزشی و تربیت‌بدنی ایجاد کنیم.


ظاهر رستمی پیش از ظهر امروز در حاشیه مراسم افتتاحیه مجتمع فرهنگی ورزشی ولایت در شهرستان آستانه‌اشرفیه در گفت‌وگو با خبرنگار«حوادث» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) – منطقه گیلان،
با بیان اینکه سازمان جوانان جایگاه بسیارخوبی در جمعیت هلال‌احمر جمهوری اسلامی ایران دارد، گفت: درخشش جمعیت هلال احمر کشور در بخش امداد، مدیون وجود نیروهای توانمند از نظر تخصصی، سرعت و دقت در عمل و وجود دو سازمان جوانان و داوطلبان است.

وی با اشاره به اینکه سازمان جوانان با سازماندهی، برنامه‌ریزی و ارائه آموزش‌های لازم در سنین جوانی به افراد، بسیار موثر عمل می‌کند، گفت: زمانی که نیروها به مرحله تکمیلی رسیدند در اختیار امداد قرار می‌گیرند.

رستمی افزود: به جهت اینکه سازمان جوانان بتواند در چارچوب ارزش‌های دینی و اصول بشردوستانه آموزش‌های لازم را ارائه کند، در کل کشور برنامه‌های منسجمی از جمله ایجاد مراکز فرهنگی و اجتماعی و مراکز ورزشی داریم.

وی با اشاره به اینکه جمعیت کشور ما، جمعیت جوانی است، گفت: همه مسوولان باید برنامه‌ریزی‌های دقیق فرهنگی و ارزشی برای جوانان داشته باشند.

رسمتی تصریح کرد: در کل کشور دو میلیون نفر عضو جمعیت هلال‌احمر هستند که یک میلیون و 600 هزار نفر آنان را جوانان تشکیل می‌دهند؛ این در حالی است که باید برای این جوانان امکانات فرهنگی، ورزشی و تربیت‌بدنی ایجاد کنیم تا بتوانند در قالب امداد قرار بگیرند و در این راستا ایجاد کانون‌های دانشجویی، طلاب و دانش‌آموزی از جمله برنامه‌های سازمان جوانان است.

دبیرکل جمعیت هلال‌احمر کشور با اشاره به اینکه افراد تا سن 29 سالگی عضو سازمان جوانان هستند، افزود: تا آن زمان نیروی سازمان جوانان محسوب می‌شوند که باید آموزش‌های لازم را دریافت و کارهای مختلف را پیگیری کنند، زمانی که به سن 29 و 30 سال رسیدند وارد سازمان امداد می‌شوند تا در برنامه‌های عملیاتی مثل مداخله در رخدادهای طبیعی و تصادفات جاده‌ای وارد شوند.

وی درباره تعداد مکان‌های ورزشی جمعیت هلال‌احمر کشور، گفت: در حال حاضر 3 اردوگاه در سطح کشور در حال فعالیت است و 6 اردوگاه دیگر در دست ساخت داریم.

رستمی در پایان در مورد برنامه‌های جمعیت برای جذب جوانان خاطرنشان کرد: آموزش‌های جمعیت هلال‌احمر بسیار منضبط شده و افراد بعد از آموزش گواهی دریافت می‌کنند همچنین با سازماندهی‌های لازم در تلاشیم در آموزش‌ها به اهداف جمعیت دست یابیم.

انتهای پیام

جمعه ۱۹ آبان ۱۳۹۱
بازدیدها 1,405
دیدگاه ها . نظر
کد خبر 13431
برچسب:


Comments are closed.


عضویت در خبرنامهء خبر شهری