خانه » شهر من » اجتماعی » دبیرکل جمعیت هلال‌احمر کشور: دو میلیون نفر عضو جمعیت هلال‌احمر هستند

دبیرکل جمعیت هلال‌احمر کشور: دو میلیون نفر عضو جمعیت هلال‌احمر هستند

...


دبیرکل جمعیت هلال احمر کشور، گفت: در کل کشور دو میلیون نفر عضو جمعیت هلال‌احمرهستند که یک میلیون و 600 هزار نفر آنان را جوانان تشکیل می‌دهند این در حالیست که باید برای این جوانان امکانات فرهنگی، ورزشی و تربیت‌بدنی ایجاد کنیم.


ظاهر رستمی پیش از ظهر امروز در حاشیه مراسم افتتاحیه مجتمع فرهنگی ورزشی ولایت در شهرستان آستانه‌اشرفیه در گفت‌وگو با خبرنگار«حوادث» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) – منطقه گیلان،
با بیان اینکه سازمان جوانان جایگاه بسیارخوبی در جمعیت هلال‌احمر جمهوری اسلامی ایران دارد، گفت: درخشش جمعیت هلال احمر کشور در بخش امداد، مدیون وجود نیروهای توانمند از نظر تخصصی، سرعت و دقت در عمل و وجود دو سازمان جوانان و داوطلبان است.

وی با اشاره به اینکه سازمان جوانان با سازماندهی، برنامه‌ریزی و ارائه آموزش‌های لازم در سنین جوانی به افراد، بسیار موثر عمل می‌کند، گفت: زمانی که نیروها به مرحله تکمیلی رسیدند در اختیار امداد قرار می‌گیرند.

رستمی افزود: به جهت اینکه سازمان جوانان بتواند در چارچوب ارزش‌های دینی و اصول بشردوستانه آموزش‌های لازم را ارائه کند، در کل کشور برنامه‌های منسجمی از جمله ایجاد مراکز فرهنگی و اجتماعی و مراکز ورزشی داریم.

وی با اشاره به اینکه جمعیت کشور ما، جمعیت جوانی است، گفت: همه مسوولان باید برنامه‌ریزی‌های دقیق فرهنگی و ارزشی برای جوانان داشته باشند.

رسمتی تصریح کرد: در کل کشور دو میلیون نفر عضو جمعیت هلال‌احمر هستند که یک میلیون و 600 هزار نفر آنان را جوانان تشکیل می‌دهند؛ این در حالی است که باید برای این جوانان امکانات فرهنگی، ورزشی و تربیت‌بدنی ایجاد کنیم تا بتوانند در قالب امداد قرار بگیرند و در این راستا ایجاد کانون‌های دانشجویی، طلاب و دانش‌آموزی از جمله برنامه‌های سازمان جوانان است.

دبیرکل جمعیت هلال‌احمر کشور با اشاره به اینکه افراد تا سن 29 سالگی عضو سازمان جوانان هستند، افزود: تا آن زمان نیروی سازمان جوانان محسوب می‌شوند که باید آموزش‌های لازم را دریافت و کارهای مختلف را پیگیری کنند، زمانی که به سن 29 و 30 سال رسیدند وارد سازمان امداد می‌شوند تا در برنامه‌های عملیاتی مثل مداخله در رخدادهای طبیعی و تصادفات جاده‌ای وارد شوند.

وی درباره تعداد مکان‌های ورزشی جمعیت هلال‌احمر کشور، گفت: در حال حاضر 3 اردوگاه در سطح کشور در حال فعالیت است و 6 اردوگاه دیگر در دست ساخت داریم.

رستمی در پایان در مورد برنامه‌های جمعیت برای جذب جوانان خاطرنشان کرد: آموزش‌های جمعیت هلال‌احمر بسیار منضبط شده و افراد بعد از آموزش گواهی دریافت می‌کنند همچنین با سازماندهی‌های لازم در تلاشیم در آموزش‌ها به اهداف جمعیت دست یابیم.

انتهای پیام

پنج شنبه ۱۸ آبان ۱۳۹۱
بازدیدها 1,419
دیدگاه ها . نظر
کد خبر 13430
برچسب:


Comments are closed.


عضویت در خبرنامهء خبر شهری