خانه » شهر من » اجتماعی » معاون قائم مقام پرستاری وزارت بهداشت: میزان دریافتی پرستاران در حد زحمات آنها نیست

معاون قائم مقام پرستاری وزارت بهداشت: میزان دریافتی پرستاران در حد زحمات آنها نیست

...


معاون قائم مقام وزارت بهداشت در امور پرستاری با بیان اینکه رقم دریافتی پرستاران در حد پوشش زحمات آنها نیست، اظهار کرد: تمام مسئولین به این مسئله واقف بوده و قوانین ارتقای بهره وری و تعرفه گذاری خدمات بالینی در همین زمینه تصویب شده‌اند.

به گزارش خبرنگار«سلامت» خبرگزاری دانشجویان یران (ایسنا)، دکتر صدیقه خنجری در همایش پرستار حرفه‌ای، حرفه پرستاری در بخش مراقبت‌های ویژه نوزادان در این رابطه، افزود: طبق قانون، تعرفه گذاری دریافتی پرستاران به نوع ارائه خدمت آن‌ها بستگی داشته و بر اساس توانمندی‌های آنها متفاوت خواهد بود.

وی درمورد ماموریت آموزشی پرستاران در حال تحصیلی، اظهارکرد: با وجود آنکه دانشجو نباید هنگام تحصیل استرس انجام کار را نیز داشته باشد به دلیل کمبود نیرویی که در پرستاری وجود دارد باید از تمام ظرفیت پرستاران استفاده کنیم. درغیراین صورت با کمبود مواجه شده و دچار صدمه می‌شویم.

خنجری ادامه داد: هم چنین با توجه به اینکه ظرفیت پذیرش دانشجو در مقطع کارشناسی ارشد دو برابر شده است بیمارستان‌ها با کمبود پرستار مواجه شده و در برخی مواقع حتی ممکن است پرستاران از ادامه تحصیل باز بمانند.

به گفته وی دانشجو ازطریق این ماموریت‌های حین تحصیل می‌تواند تجارب بسیاری کسب کرده و پس از فارغ التحصیلی در همان بخش فعال شود.

معاون قائم مقام وزارت بهداشت در امور پرستاری تاکید کرد: با وجود آنکه گزارش‌ها نشان می‌دهد قانون ارتقاء بهره‌وری به صورت 100 درصد در کشور ایجاد شده، اما نامه‌های پرستاران نشان می‌دهد که این قانون کاملا عملی نشده و پرستاران باید ساعت‌های زیادی را کار کنند که در نتیجه عدم اجرای این قانون، کیفیت کار آنها فدای کار بیشتر خواهد شد.

وی ادامه داد: با نحوه اجرای ناقص این قانون نه تنها پرستاران ساعت‌های بیشتری را مشغول به کار هستند؛ بلکه از مزایای این قانون نیز برخوردار نمی‌شوند.

خنجری در پایان اظهار کرد: یکی از مهم ترین برنامه‌هایی که توسط وزارت خانه انجام می‌ شود حل مشکلات مربوط به پرستاران است و یکی از دغدغه‌های اصلی شخص وزیرهم حل این مشکلات است.

انتهای پیام

پنج شنبه ۱۸ آبان ۱۳۹۱
بازدیدها 1,565
دیدگاه ها . نظر
کد خبر 13429
برچسب:


Comments are closed.


عضویت در خبرنامهء خبر شهری