خانه » سینما و فیلم » «گلچهره» نامزد دریافت جایزه Remi شد

«گلچهره» نامزد دریافت جایزه Remi شد

فیلم سینمایی گلچهره به کارگردانی وحید موسائیان نامزد دریافت جایزه Remi از چهل و پنجمین جشنواره بین‌المللی فیلم هوستن شد. به گزارش ايلنا، گلچهره از آثار موفق سینمای ایران در ...

فیلم سینمایی گلچهره به کارگردانی وحید موسائیان نامزد دریافت جایزه Remi از چهل و پنجمین جشنواره بین‌المللی فیلم هوستن شد. به گزارش ايلنا، گلچهره از آثار موفق سینمای ایران در عرصه بین‌الملل به شمار می‌رود که پیشتر در جشنواره‌های ‌متعددی حضور داشته و جوایزی ازجمله جایزه بین‌الادیان جشنواره فیلم فجر، جایزه بهترین فیلمنامه جشنواره کیش، جایزه بزرگ جشنواره باتومی گرجستان و جایزه “رز قرمز” جشنواره جیپور هند را برای سینمای ایرا ن به ارمغان آورده است، آخرین ساخته وحید موسائیان که در آن مسعود رایگان، لادن مستوفی، هدایت هاشمی، افشین هاشمی و حسین محب اهری نقش آفرینی می‌کنند، همزمان با این جشنواره، در بخش اصلی دهمین جشنواره بین‌المللی فیلم بوستون نیز روی پرده خواهد رفت.

فیلم سینمایی گلچهره روایتگر داستان اشرف خان صاحب سینمای کابل است که پس سقوط دولت کمونیستی نجیب الله و تسلط مجاهدین بر کابل می‌خواهد سینمایش را بازسازی کند اما یکپارچگی دولت دیری نمی‌پاید و جنگ‌های داخلی بار دیگر از خرابه‌های کابل سربرمی‌آورد و این جنگ به فیلمخانه ملی افغانستان نیز راه می‌یابد، جایی که تاریخ تصویری یک ملت در آن نهفته است. چهل و پنجمین جشنواره بین المللی فیلم هوستن از 25 فروردین تا 4 اردیبهشت ماه (13 تا 22 آوریل) سال آینده در ایالت تگزاس آمریکا برگزار می‌شود.

شنبه ۲۰ اسفند ۱۳۹۰
بازدیدها 1,192
دیدگاه ها . نظر
کد خبر 1336

Comments are closed.


عضویت در خبرنامهء خبر شهری