خانه » شهر من » اجتماعی » معاون مرکز امور زنان: آگاهی زنان از تکالیف‌شان مانع از توقعات بی‌جا از همسر می‌شود

معاون مرکز امور زنان: آگاهی زنان از تکالیف‌شان مانع از توقعات بی‌جا از همسر می‌شود

...


35-118.jpg

معاون امور خانواده مرکز امور زنان و خانواده نهاد ریاست جمهوری، گفت: اگر زن به این فکر باشد که تکلیفش در مقابل همسرش چیست هیچ وقت از او بیش از حد، توقع نخواهد داشت.

زهرا سجادی در گفت‌وگو با خبرنگار«زنان» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، افزود: زمانی که زن و شوهر وظیفه خود را بشناسند، حقوق طرف مقابل را رعایت می‌کنند و در واقع شناخت حقوق یکدیگر به معنای آگاهی پیدا کردن به وظایف خود است.

معاون امورخانواده مرکز امور زنان و خانواده نهاد ریاست جمهوری با اشاره به برگزاری دوره‌های آموزش خانواده، اظهارکرد: در دولت‌های نهم و دهم به زنان و مردان آموخته‌ایم که چه تکالیفی در مقابل همسران خود دارند، در حالی که در دولت‌های هفتم و هشتم تنها به زنان درباره حقوقشان آموزش داده شد و این کار باعث افزایش توقع زنان می‌شد. در نتیجه آنان از وضعیت زندگی خود ناراضی می‌شدند، اما ما انتظارات را کم می‌کنیم؛ چرا که در آموزش‌های ما صبغه تکلیفی بیشتر رعایت شده است.

سجادی درپایان درباره برنامه‌های آموزش خانواده مرکز امور زنان و خانواده نهاد ریاست جمهوری، گفت: آموزش خانواده در دانشگاه‌ها در قالب طرح طلیعه، مدرسه‌ها با عنوان طرح طلوع و درکارخانه‌های مختلف در حال اجراست علاوه بر آن قرار است در این زمینه به شاغلان و عشایر آموزش داده شود. روستاییان و سربازان نیز از آموزش‌های خانواده بهره‌مند هستند.

انتهای پیام

پنج شنبه ۱۱ آبان ۱۳۹۱
بازدیدها 1,481
دیدگاه ها . نظر
کد خبر 13155
برچسب:


Comments are closed.


عضویت در خبرنامهء خبر شهری