خانه » شهر من » اجتماعی » پوشش تحصیلی به دورترین نقاط کشور هم رسیده است

پوشش تحصیلی به دورترین نقاط کشور هم رسیده است

...


485789.jpg

مشاور وزیر آموزش و پرورش در مناطق محروم گفت: باید هم‌گرایی بیش‌تر بین دستگاه‌ها شکل گیرد تا مشکلات مناطق محروم به ویژه در حوزه آموزش و پرورش مرتفع شود.

کاظم حجازی در گفت‌وگو با خبرنگار «آموزش و پرورش» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، درباره آخرین وضعیت آموزش در مناطق محروم و مناطق مرزی، گفت: علی‌رغم تمامی کمبودهای منابع مالی در آموزش و پرورش، تلاش کرده‌ایم تا امکانات آموزشی را برای رعایت عدالت آموزشی بر اساس برنامه‌های سند تحولی در مناطق محروم فراهم کنیم.

وی با بیان این که هدف آموزش و پرورش محرومیت‌زدایی از این مناطق در حوزه آموزشی و پرورشی است، تصریح کرد: یکی از دلایل حضور مستمر در مناطق مرزی، حذف محرومیت از این مناطق و برقراری عدالت در حوزه آموزش است و آموزش و پرورش با گزارش‌های میدانی آخرین اطلاعات مربوط به این مناطق را احصاء و مورد بررسی قرار می‌دهد.

مشاور وزیر آموزش و پرورش در مناطق محروم اضافه کرد: آموزش و پرورش در همه مناطق محروم و حتی مناطق دور افتاده در حد تهیه کانکس برای تامین کلاس‌ها نیز اقدام کرده است، لذا این به معنای انجام 100 درصدی اقدامات در این مناطق نیست، اما در حد توان پوشش تحصیلی را به دورترین نقاط کشور نیز برده‌ایم.

حجازی ادامه داد: محرومیت‌زدایی و حل مشکل این مناطق به ویژه در حوزه آموزش باید با سرعت بیشتری عملیاتی شود و این نیازمند همکاری سایر دستگاه‌ها نیز می‌باشد، چرا که صرف پوشش تحصیلی نمی‌توان گفت محرومیت‌زدایی شکل گرفته است.

وی گفت: باید هم‌گرایی بیش‌تر بین دستگاه‌ها شکل بگیرد تا مشکلات مناطق محروم به ویژه در حوزه آموزش و پرورش مرتفع شود.

انتهای پیام

پنج شنبه ۱۱ آبان ۱۳۹۱
بازدیدها 1,129
دیدگاه ها . نظر
کد خبر 13154
برچسب:


Comments are closed.


عضویت در خبرنامهء خبر شهری